Wpis z mikrobloga

Wykop to miejsce gdzie takich fikołków logicznych już dawno nigdzie nie widziałem.
A to co sie tu #!$%@? w temacie nowego taryfikatora to już w ogóle jedno wielkie XD

Na głównej, przez ostatni rok, sporo artykułów o wypadkach, pijani kierowcy, czesto zabite rodziny... Masa chamów i buraków. Albo "lżejsze" akcje ze stopchama czy kamerek.
Wszędzie pod tymi artykułami komentarze typu:
"jak takiemu burakowi grozi 500 zl mandatu to sie nie ma co dziwić, że wsiada #!$%@?"
"auto za 300k i 500 zl mandatu. Powinno być jak w Skandynawii (albo Szwajcarii), mandat proporcjonalny do zarobków, a w Danii to nawet auto zabierają"

Nagle trzask, bo wczoraj, chłop na mirko wyliczal jaki procent pensji to mandat w Niemczech vs w Polscr.

Ja #!$%@? xDD przeczytajcie sobie ten artykuł.
"za wyprzedzanie na podwojnej ciągłej"
"za jazde pod wplywem alkoholu"
"za omijanie rogatek"
"za przekroczenie prędkości o 30kmh"

Serio #!$%@?, o ile jeszcze prędkość do mnie dociera, bo sam nie jeżdżę zawsze 70 na 70tce tak cała reszta to po prostu patologia na drodze. A w komentarzach na mirko teksty "lubicie być trzymani za morde"...
No #!$%@?, może jak polactwu dać 20letniego gruza + 2 przepisowo jadące auta przed nim na DK to zaczyna się wyścig jak w jakimś #!$%@? Need For Speedzie.

Szybko skończy sie temat wsiurów z "lubie #!$%@?ć" jak będą musieli sprzedawać swoje Civiki i e36 na żyletki, żeby chociaż część mandatu spłacić.
A i byznesmeni z Mercedesów czy BMW X6 mocno po kieszeni dostaną jak w końcu zapłacą za mandat chociażby koszt klocka do ich wypasionych fur.

Ale nieee, na wykopie oczywiście fikołki, że hehe, kolejna dobra zmiana. Tak #!$%@?, to akurat dobra zmiana. Mimo, że wg mnie, np. 1500zl za kolizje to absurd to większość z tych podwyżek uderzy w debili na drodze - i bardzo dobrze.

Sam mam świadomość, że np. nie trzymam prędkości. Teraz dziękuję bardzo - jest 70, jade max 80 i tyle.

Wiele osób podawała przykład Holandii, że spokój na drogach. Że wysokie mandaty itp. Jak wprowadzano tu ograniczenie do 100 to sebastiany co sie dorobili 10letniego Audi, śmiechy chichy. Pierwsze mandaty za 140 na setce i się kończą śmieszki.
I nie - nie wierzcie też, że w NL każdy jeździ przepisowo itd. Jak nie ma fotoradarów to większość ma 110/115 na tempomacie. Ale przede wszystkim nie ma patoli, która #!$%@? dlugimi, wpycha sie przed ciebie, trąbi, zajeżdża drogę czy jakieś inne zwierzęce zachowania.

I to moim zdaniem będzie plus tych zmian. Debil złapany raz, drugi (a jak #!$%@? ostro i często to nie jest to wcale takie nieprawdopodobne) w końcu odczuje karę, bo to już nie jest takie "kilkka stówek"
  • 94
  • Odpowiedz
to filmiki z kamer samochodowych


@FanaticoRosso1910: Pogadaj z dzielnicowym (oni (jeszcze) nie gryzą) - mają tyle spraw, że już teraz olewają filmiki, a co jak ludzie masowo by wysyłali? Kiedyś byłem w pewnej sprawie na komendzie - jakaś babka miał do przesłuchania 1000 świadków do jakiegos oszustwa drobnego. Wyobrażasz to sobie? 1000 świadków?

Monitoring? Wiesz ile trwa pozyskanie nagrań, ustalenie sprawcy. Gdzie masz drogę w 100% monitorowaną z Ostrołęki do
  • Odpowiedz
idąc tym tokiem rozumowania to po co w ogóle są jakiekolwiek kary, za cokolwiek?


@FanaticoRosso1910: Idąc którym tokiem? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi.

Nie mówię i nie oczekuje, że to spowoduje, że nagle bedzie 0 wypadków, 0 niebezpiecznych manewrów na drodze i 0 kretynów...

Skoro jest taki kwik o wysokość mandatów czy ich mnożenie to widocznie
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12 no tak... Monitoringi, filmiki z kamer, fotoradary, nieoznakowane... To wszystko trwa, każdy bierze w łapę i nic nie działa. To jak ludzie dostają mandaty w takim razie, skoro nikt niczego nie kontroluje?
I nie zgadzam sie w kwestii, że większość jezdzi byleby sie nie zabić. Moim zdaniem większość jeździ bez wyobraźni i z myślą, że "mi... nic na droge nie wyskoczy/nie peknie opona/ nie wyjedzie nikt z boku" itp. Dlatego #!$%@?ą, wyprzedzają na trzeciego itd.
Dopiero jak na ograniczeniu do 50, #!$%@? sie w kogoś na pasach, jadąc 90 to uswiadamiasz sobie, że przy 50, szanse na na wypadek znacząco maleją.

@Antekex ale kolego... Wymieniasz skrajne sytuacje. I "musisz byc naiwny" myśląc, że ci "nadjeżdżający na podwójna przy wyprzedzaniu roweru" to będzie target tych
  • Odpowiedz
@aarahon jacy ludzie? ci sami ludzie co nie potrafią zachować sie na drodze, notorycznie łamią przepisy na większą skale? Co wsiadają po kilku piwkach do auta, bo przecież kuuurłaaa to pare piweg xD ja jebe. Jak nie jeździsz jak debil to wyzszego mandatu niż 1500 nie zapłacisz i tyle w temacie. Nikt nie jeździ przepisowo, sam nie jeżdżę. Ale jednak jest granica między jakimś zdrowym rozsądkiem, a kretynami lecącymi 120 po
  • Odpowiedz
To jak ludzie dostają mandaty


@FanaticoRosso1910: Już ci pisałem - stają na wylotówce i łupia za 70 km/h. Przy okazja za brak pasów, za telefon. Czasem złapią kogoś przypadkiem jak cos odwali, ale to rzadkość. Ja nigdy nie widziałem, żeby ktoś został zatrzymany przez policję za wyprzedzanie na trzeciego (chyba, ze w TV).

Moim zdaniem większość jeździ bez wyobraźni i z myślą, że "mi... nic na droge nie wyskoczy/nie peknie opona/ nie wyjedzie nikt z
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910 fikołek to ty robisz, bo mandaty rzeczywiście powinny być wyliczane od zarobków. A nie, że dzieciak po zawodówce, jadący Seicento do domu po nocnej zmianie na pustej ulicy pojedzie 80, zamiast 50 i już mu #!$%@?ą 5000 zł. To jest pewnie 1,5 a może nawet 2 jego pensje. A taki sam mandat dostanie jakiś prezes januszexu w BMW 760iL i się zaśmieje w ryj policji, że może im dać nawet
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910 wykopki mówio, że to nieuchronność kary działa a nie jej wysokość. Idę o zakład że jak tylko to wprowadza to się okaże że policja dostała kilkaset radiowozów pościgowych, zwiększy się ilość radarów, dronow i masa nowych etatów w drogówce , że się te zwierzęta spocą na samą myśl o naciśnięciu gazu.
A stanie się tak właśnie dlatego, że to do ratowania budżetu jest robione. Poprawa bezpieczeństwa będzie efektem ubocznym wprowadzenia
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: ufaj dalej rządowi i policjantom którzy za 500 zł dodatku spałują kobiety i staruszków.

Ja wymieniam skrajne przypadki i na pewno pan policjant ich nie wykorzysta do wlepienia mandatu xDDDDDDdDdDdD

Piękne zaufanie do organów państwowych, niektórzy kompletnie nie łączą faktów i historii z teraźniejszością.

Chyba, że faktycznie jesteś z Policji, wtedy rada - przestań mierzyć współpracowników swoją miarą bo niestety jesteś tam diamentem w szambie.
  • Odpowiedz
Wykop to miejsce gdzie takich fikołków logicznych już dawno nigdzie nie widziałem.


@FanaticoRosso1910: nie wiem ile razy już to tłumaczyłem ludziom takim jak ty, ale raz jeszcze... To wasza logika jest błędna, bo zakładacie, że wykop to jeden organizm, który w każdym temacie będzie miał to samo zdanie, a oczywiście tak NIE JEST, bo są tutaj setki tysięcy użytkowników, każdy z własnym zdaniem na jakiś dany temat.

Pokaż mi
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12 bo jak widać, obecne mandaty nie robią na nikim wrażenia. Skoro nagle kwota 1500zl robi taki zamęt to znaczy, że kogoś to boli i może chociaż do 10% tych co leją na przepisy coś dotrze.

@kogut_20 skądś sie te ograniczenia biorą. U mnie w mieście, jakieś 15 lat temu na zjeździe z wiaduktu (jedna z głównych ulic wlotowych do miasta), było ograniczenie do 90, jakieś 100m od wiaduktu bylo przejscie dla pieszych. Jak byłem dzieckiem to wypadki, śmiertelne potrącenia czy wypadanie z ulicy na torowisko bylo tam nagminne.
Teraz jest ograniczenie do 70 i średnio 2/3x w tygodniu stoi tam patrol z fotoradarem. I od kilku lat spokój, ludzie nie przekraczają jakoś grubo tych 70.
Dalo się wychować społeczeństwo? Dało. I tak - wysoki mandat nie jest receptą, ale przyczyni sie do tego, że zaczniemy przestrzegać
  • Odpowiedz
wg mnie, za to co wymieniłem (jazda po alko, wyprzedzania na czołówkę na podwojnej, jakieś spychanie lub hamowanie przed maską) za to powinny sie sypać ogromne kary


@FanaticoRosso1910: no i ekstra, z tym że taryfikator oprócz tych 4 czy 5 przypadków zmienia również stawki mandatów w 60 innych xD więc jest to średni pomysł na popieranie tych zmian
  • Odpowiedz