Wpis z mikrobloga

Wykop to miejsce gdzie takich fikołków logicznych już dawno nigdzie nie widziałem.
A to co sie tu #!$%@? w temacie nowego taryfikatora to już w ogóle jedno wielkie XD

Na głównej, przez ostatni rok, sporo artykułów o wypadkach, pijani kierowcy, czesto zabite rodziny... Masa chamów i buraków. Albo "lżejsze" akcje ze stopchama czy kamerek.
Wszędzie pod tymi artykułami komentarze typu:
"jak takiemu burakowi grozi 500 zl mandatu to sie nie ma co dziwić, że wsiada #!$%@?"
"auto za 300k i 500 zl mandatu. Powinno być jak w Skandynawii (albo Szwajcarii), mandat proporcjonalny do zarobków, a w Danii to nawet auto zabierają"

Nagle trzask, bo wczoraj, chłop na mirko wyliczal jaki procent pensji to mandat w Niemczech vs w Polscr.

Ja #!$%@? xDD przeczytajcie sobie ten artykuł.
"za wyprzedzanie na podwojnej ciągłej"
"za jazde pod wplywem alkoholu"
"za omijanie rogatek"
"za przekroczenie prędkości o 30kmh"

Serio #!$%@?, o ile jeszcze prędkość do mnie dociera, bo sam nie jeżdżę zawsze 70 na 70tce tak cała reszta to po prostu patologia na drodze. A w komentarzach na mirko teksty "lubicie być trzymani za morde"...
No #!$%@?, może jak polactwu dać 20letniego gruza + 2 przepisowo jadące auta przed nim na DK to zaczyna się wyścig jak w jakimś #!$%@? Need For Speedzie.

Szybko skończy sie temat wsiurów z "lubie #!$%@?ć" jak będą musieli sprzedawać swoje Civiki i e36 na żyletki, żeby chociaż część mandatu spłacić.
A i byznesmeni z Mercedesów czy BMW X6 mocno po kieszeni dostaną jak w końcu zapłacą za mandat chociażby koszt klocka do ich wypasionych fur.

Ale nieee, na wykopie oczywiście fikołki, że hehe, kolejna dobra zmiana. Tak #!$%@?, to akurat dobra zmiana. Mimo, że wg mnie, np. 1500zl za kolizje to absurd to większość z tych podwyżek uderzy w debili na drodze - i bardzo dobrze.

Sam mam świadomość, że np. nie trzymam prędkości. Teraz dziękuję bardzo - jest 70, jade max 80 i tyle.

Wiele osób podawała przykład Holandii, że spokój na drogach. Że wysokie mandaty itp. Jak wprowadzano tu ograniczenie do 100 to sebastiany co sie dorobili 10letniego Audi, śmiechy chichy. Pierwsze mandaty za 140 na setce i się kończą śmieszki.
I nie - nie wierzcie też, że w NL każdy jeździ przepisowo itd. Jak nie ma fotoradarów to większość ma 110/115 na tempomacie. Ale przede wszystkim nie ma patoli, która #!$%@? dlugimi, wpycha sie przed ciebie, trąbi, zajeżdża drogę czy jakieś inne zwierzęce zachowania.

I to moim zdaniem będzie plus tych zmian. Debil złapany raz, drugi (a jak #!$%@? ostro i często to nie jest to wcale takie nieprawdopodobne) w końcu odczuje karę, bo to już nie jest takie "kilkka stówek"
  • 94
  • Odpowiedz
@Krabowski: W Szwajcarii niektóre mandaty mogą doprowadzić do bankructwa i ludzie tam żyją. Fakt, że jak dla mnie tam jest terror na ulicy i ja jadąc po Zurychu głównie śledzę licznik a nie drogę, ale to działa.
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: Jako kierowca często przekraczający prędkość plusuję, bo oddam możliwość własnego #!$%@? swoim bmw m za spokój na drodze. Natomiast mandat za kolizję to jest kretynizm. Przecież to często wynik zdarzenia losowego albo przypadku. Ja mialem w swoim życiu tylko jedną kolizję, która wynikła z wymuszenia pierwszeństwa, a wszystkie inne to były akcje naprawdę przypadkowe. O ile za wymuszenie pierwszeństwa rozumiem suty mandat, o tyle np. #!$%@? się w gościa, który
  • Odpowiedz
@noitakto: u nas to sie skończy lapowkami i niestety przywalaniem sie policji o byle co, zeby tylko. Skoro mozesz stracic cala emeryture przez obcierke...

Ja jestem za wysokimi mandatami ale za naprawde powazne rzeczy jak właśnie ta podwojna ciagla itd. Ale kwoty za byle szkody parkingowe itd sa tak absurdalne, ze to chyba lebski Sasin nad tym siedzial.
  • Odpowiedz
  • 151
@Krabowski wg mnie, za to co wymieniłem (jazda po alko, wyprzedzania na czołówkę na podwojnej, jakieś spychanie lub hamowanie przed maską) za to powinny sie sypać ogromne kary, żeby taki debil więcej tego nie powtórzył. I mam wrażenie,, że to zadziała. Bo np. 3 tysiące to już często pensja, albo większą część pensji takiego kretyna co to "on 30 lat jeździ i zna tę drogę i może jeździć 120, poza tym ma
  • Odpowiedz
@MZ23 no nie wiem... Mało to u nas wałkarzy z furami za 200k, a w papierach bezrobocie albo 3k na reke? A debil z minimalną (debil na drodze, nie przez pensje) dalej bedzie #!$%@?ł, bo zaplaci 200/500 zł.
Takie 1500 zł to wysoka kwota dla najmniej zarabiających, a dla klasy średniej to już rata leasingu, kredytu, zalanie fury z kilka razy itp. Może nie zaboli takiego waćpana finansowo, ale już uświadamia, że
  • Odpowiedz
zdaniem będzie plus tych zmian


@FanaticoRosso1910: Plus będzie taki, że policjanci znów będa brać w łapę. Ogólne przyzwolenie na rozwydrzenie, wzrost ich uprawnień, wysokie mandaty + ubożenie społeczeństwa. Oj, będą stawiać wille.

Mentalności nie zmienisz specjalna ustawą.

Jak niby policjant ma wychwycić tych sebastianów o których piszesz, co się wpychają itp?
Stanie na wylotówce natrzepie mandatów (rowniez na takich jak ty "ale fajna specjalna ustawa, bynajmniej na bąbelków będzie! Ale jak
  • Odpowiedz
estem bardzo za, to samo wyprzedzanie na podwójnej ciągłej


@Heady1991: jak rozumiem na drodze z ograniczeniem prędkości do 90 kmph będziesz jechał 2km za rowerzystą by nie wyprzedzić go na podwójnej ciągłej, tak?

wg mnie, za to co wymieniłem (jazda po alko, wyprzedzania na czołówkę na podwojnej, jakieś spychanie lub hamowanie przed maską) za to powinny sie sypać ogromne kary, żeby taki debil więcej tego nie powtórzył.


@FanaticoRosso1910: Przekonaj mnie
  • Odpowiedz
@aarahon idąc tym tokiem rozumowania to po co w ogóle są jakiekolwiek kary, za cokolwiek?
Nie mówię i nie oczekuje, że to spowoduje, że nagle bedzie 0 wypadków, 0 niebezpiecznych manewrów na drodze i 0 kretynów...
Skoro jest taki kwik o wysokość mandatów czy ich mnożenie to widocznie sie boją.

@pinkfloyd12 no ta. Ja piszący, że wysoki mandat odstrasza od nagminnego łamania przepisów jestem debilem, za to ty piszący jakieś swoje wymysły
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: Jak ma zadziałac wzrost łapówkarstwa? Już tłumaczę - policjanci będą mieli więcej kasy, więc będą budować domy, kupować drogie samochody, być może nawet częściej się żenić (bo nowy majątek muszą zapisac na żonę).

Czy może chodziło ci w jaki sposób łapówkarstwo się znowu pojawi.

No i miej odwagę przemyśleć co za głupoty wypisujesz.
Jadę z Ostrołęki do Olsztyna - zwykle przejadę tę trasę i nic strasznego nie widze, czasem ktos
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12 monitoring, fotoradary, z tego co pamietam to filmiki z kamer samochodowych też mogą być podstawą dowodową, patrole? Przecież zgodnie z twoją logiką to w ogóle nie powinno być mandatów, bo mało kogo sie wyłapie.
Jak jest fotoradar na trasie to bije ci po oczach nawigacja o tym, są znaki, a mimo to ludzie dostają mandaty. A przecież to niemożliwe nie? To nie zadziała, na bank zadziała tylko to, że policjanci będą
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910:

Wysokość kary ma dużo mniejszy wpływ na skuteczność prewencji niż jej nieuniknioność.

Musisz być naiwny myśląc, że kary będę stosowane uczciwie przez policję. Od paru już lat piss wprowadza totalitaryzm i zamordyzm, jestem pewien, że te nowe wysokie kary wcale nie będą narzędziem represji wobec niepokornych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I bujaj się potem po sądach na drugim końcu Polski.

Nikt nie jeździ przepisowo. Przykład mój
  • Odpowiedz