Wpis z mikrobloga

  • 6
1477 + 1 = 1478

Tytuł: Operacja Rafael
Autor: Marcin Faliński, Marek Kozubal
Gatunek: kryminał
ISBN: 9788381431477
Ocena: ★★★★★★

A więc tak - jest to książka szpiegowska, a narracja obejmuje naprzemiennie dwa okresy - jeden to II Wojna Światowa, drugi to przełom lat 2011/2012. Jak dla mnie zdecydowanie ciekawszy był wątek historyczny i z tego co widzę po opiniach w internecie - nie jestem w tym zdaniu odosobniony. Co więcej mam wrażenie, że to właśnie część wojenna ciągnie tę książkę, bo opowieść współczesna jest co najwyżej przeciętna. Do powieści Severskiego nawet nie ma co porównywać.

Nie oznacza to jednak, że wątek IIWŚ jest idealny, bo i tam zdarzają się dłużyzny,


Do tego cała narracja prowadzona jest w sposób liniowy, brakuje tu ciekawych wątków pobocznych, postaci są albo czarne, albo białe, nie ma niejednoznaczności. Rozczarowuje też zakończenie.

Dużo tego narzekania, a w gruncie rzeczy jest to niezła literatura rozrywkowa. Momentami wciągająca, ale niestety niezbyt ambitna, w sumie całkiem dobra na wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiam się jeszcze czy czytać kolejne części tej serii, bo pewien potencjał tutaj jest, więc jeśli ktoś już jest po lekturze, to jestem ciekaw jego opinii.

#bookmeter
Pobierz ostoja - 1477 + 1 = 1478

Tytuł: Operacja Rafael
Autor: Marcin Faliński, Marek Kozuba...
źródło: comment_1628620524oGYj75KWsnpWm1MUGcwXMT.jpg
  • 1