Wpis z mikrobloga

Dlaczego zdarza się w #uber #bolt że przyjeżdża inna marka samochodu niż wbita w apke? Aktualnie jade Dacia Sandero, blachy i kolor się zgadzają, ale miała być toyota yaris xD Kierowcy januszują z jakiegoś powodu?
  • 6
@Target1920: nie, czasami bywa że aplikacje odmawiają posłuszeństwa i wariują i np. same podmieniają auto w aplikacji, albo auto w ogóle znika do wyboru. Przy obecnych przepisach i karach januszowanie (tzn. jazda autami bez przeglądu taxi) w ogóle się nie opłaca i nie ma najmniejszego. Na 90% to kwestie techniczne związane z samą appka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@u-cichego: Niestety też nadal jest sporo kierowców, którzy jeżdżą bez oznaczeń itp. Kary wcześniej były takie same i to się nie zmieniło. Sam jestem kierowcą i patrze tak na telefon u kierowcy gdy ktoś siedzi z tyłu.
@LIBED: a przypadkiem teraz nie ponosi odpowiedalności również partner i dostawca aplikacji za każdego delikwenta? Teraz przecież licencja taxi to koszty rzędu 400 złotych i kilka formalności, co za kretynem trzeba być żeby jeździć bez oznaczeń :D (bo ja się szczerze mówiąc od pół roku praktycznie nie spotkałem)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@u-cichego: Ja niestety w jeden weekend widze takich sporo w Krakowie. Odpowiedzialność zawsze ponosił kierowca, o ile nie miał umowy z partnerem(bywali tacy co nie mieli) Kwestia licencji to jedno, ale odchodzi problem droższego ubezpieczenia oraz problemu przy sprzedaży auta po taxi. Kierowcy tacy to raczej osob spoza Polski.