Wpis z mikrobloga

  • 0
@Felsaroth właśnie chyba nie wszystkie bo jak rozmawiałem z 2 osobami to jechały z Wrocławia. Ale to był chyba jeszcze z Niemiec kurs czy jakoś tak
  • Odpowiedz
122km w prawie 2h za jedyne 24PLN. A4 to przepłacone gówno. #zalesie #motoryzacja


@HetmanPolnyKoronny: polskie autostrady to gówno, a debil który podjął decyzję o wyborze najgłupszego istniejącego systemu poboru płatności powinien odsiadywać dożywocie.

Podróżując przez Polskę albo wybieram alternatywny środek transportu, albo - jeśli muszę jechać autem - jadę trasami S i krajówkami/wojewódzkimi. Nie ryzykuję utknięcia na wiele godzin w autostradowej pułapce, #!$%@? na myśl że zapłaciłem kasę żeby jechać dłużej
  • Odpowiedz
@Gymski to musiałeś #!$%@? trafić bo tyle jechałem ostatnio z Krakowa do Warszawy z warsem. Warszawa Lublin 2 godziny. 3 dni ostatnio spędziłem w pociągu i uważam że to lepsza forma podróży niż #!$%@? się na a4 z tirami
  • Odpowiedz
@Motokomandor: Ja ściągnąłem testową e-toll i nie zapłaciłem nic xd

Jak to powinno działać? Odpalasz apke, jedziesz na prawą bramkę i powinna się sama otworzyć,rozpoznając rejestrację?

I tak samo przy zjeździe?

Ja wjechałem przedostatnia prawą, wziąłem bilecik. Przy zjeździe na prawej nic się nie otworzyło. Ale auto przede mną też długo stało i chyba gość z obsługi nas wypuszczał ręcznie :)
  • Odpowiedz
@grv_: Ta apka co wysłałem to tylko na odcinek a4 Kraków- Katowice i jakąś inną autostradę na północy Polski. Podjeżdża się pod bramkę, kamera skanuje numer rejestracyjny, bramka się otwiera.
Katowice-Wrocław jest inny zarządca i tu mają niedługo całkiem bramki likwidować i wszystko ma być elektronicznie.
A ten e-toll to nie jest dla tirów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grv_: jak jedziesz z e tollem to nie pobierasz biletu, skrajny prawy pas powinien być bez szlabanu i po prostu wjeżdżasz
  • Odpowiedz
@Motokomandor: e-toll jest w fazie testów właśnie na odcinku Katowice - Wrocław. Docelowo mają być szlabany zdjęte a apka (lub urządzenia) obowiązkowe.

Osobówki też mogą testować, auto mi poprawnie przypięło. Nie mam kategorii wagowej (była "lekki pojazd powyżej 3,5t" ;), po telefon ie na infolinię zmieniło się na nieznane). No i nie wjechałem prawidłową bramką, może dlatego nie otworzyło ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
@klagu: Skrajny prawy był zapełniony ciężarówkami, więc kierując się malunkami na jezdni, podjechałem do przedostatniej. Teraz już wiem, że one nie są w e-tollu.
Musiałem wziąć bilecik. Apka cały czas była włączona.
  • Odpowiedz