Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@staryalkus: idź do kardiologa.

Ostatnio przy EKG wyszła mi bradykardia, tętno 38-39 i internista wysłał mnie na SOR. Monitorowali mnie kilka godzin, zrobili badania i wypuścili. Puls się unormował. Jednak zalecili konsultację ze specjalista.

Niemniej u mnie niższy puls to nic nowego. Jeżeli trenujesz, niski puls jest dopuszczalny.

Miałem już kilka razy holter EKG (raz w roku robię kontrolę u kardiologa z innych przyczyn) i zdarzają się epizody z tętnem ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WykoplayerSsie: No czy taka wielka to nie wiem
Wiadomo, że jest to sprzęt amatorski a dane z niego nie są żadną podstawą uprawomocnioną prawnie czy coś
Ale Xiaomi akurat robi takie opaski, które badają tętno z dokładnością ±3 bpm w porównaniu do sprzętu szpitalnego
Skąd to wiem? Ano zdarzyło mi się być w szpitalu jakieś stanowczo za dużo razy w ciągu ostatnich dwóch lat, a karetką to już w ogóle pół
@Mroczna_Pyra: ja nie mam nic do siaomi, ot tanie, mozna robic halo halo i tyle xd. Ja konkubinie kupilem ałocza, to az do lekarza poszla bo takie niski puls jej wyskakiwal, to przy mierzeniu u lekarza byla spora roznica, a chcialem sobie tez kupic, ale widac sensu nie ma :D.
@staryalkus: Holtera z konsultacją możesz też zamówić przez internet, dostaniesz wynik i możesz iść do kardiologa już z wynikiem. Koszt rzędu 100 zł za dobę plus wysyłka.