Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, co myślicie o studiach we Francji? Niestety w tym roku raczej nigdzie nie pójdę (jeden przedmiot oblany przez głupi błąd) i pomyślałem że mógłbym iść do pracy, trochę zarobić, wyemigrować i gdzieś się dostać. Głównie interesuje mnie kwestia utrzymania (nie wiem, są jakieś pomoce dla obcokrajowców?), status uczelni (mieszkam w małym/średnim mieście więc uczelnie tu są raczej średnie), kwestia rasizmu do polaków (na pewno ktoś się znajdzie, ale mam na myśli większość) i czy poradziłbym sobie znając jedynie angielski (97/98% [nie pamiętam dokładnie] podstawa, 96% rozszerzenie) ale z zamiarem nauki podczas pobytu (przydałby się trzeci język).
#emigracja #studia #francja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610fe685be8421000b7123aa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 4
We Francji są opcje zasiłków dla studentów np. na zakwaterowanie, ja dostałem zwrot około 40% kosztów akademika będąc na erasmusie od francuskiego rządu (każdy student z UE może o takie coś aplikować). Uczelnie prywatne we Francji a w najlepsze uniwersytety w Polsce to jak niebo i ziemia, ale na prywatną uczelnie we Francji też trzeba się dostać (egzaminy i rozmowy kwalifikacyjne), poza tym kosztuje to na uczelniach biznesowych ok.10K EUR na rok.