Wpis z mikrobloga

Hej, mam pewne pytanie bo chyba nie rozumiem. Zacząłem korzystać z Futures (Kryptowaluty). Przy otwarciu pozycji (x10) od razu miałem +90% zysku, co dla mnie jest trochę niezrozumiałe. Potem, po zamknięciu pozycji na +30% zysku okazało się, że jestem stratny. Czy po prostu zysk nie liczy się od 0% tylko otwarciu pozycji? Np. jeśli otworzyłem pozycję i miałem 90%, spadło do 30% to jestem stratny 60%?
#gielda #kryptowaluty #gieda #trading
  • 20
@marek321: Właśnie nie mam pojęcia i też się zdziwiłem. Gdy sprawdzałem, to nie było żadnej jazdy w górę. Wyglądało to tak: Otworzyłem pozycję za 100 euro i od razu miałem 90% (Na koncie miałem 190 euro)
Cena spadła i już miałem tylko 30% zysku. Po zamknięciu, te 30% się odliczyło od tych 100 euro i zostało mi na koncie 70e. Wydaje mi się, że to mógł być jakiś bug i po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElementalX7: Wejdź w historie i zobacz co tam się działo, cenę zakupu, cenę sprzedaży , na x10 to nie wiem co mogłeś kupić żeby w minutowym zrobiło 9% żebyś nie zdążył zauważyć że rośnie..
@ElementalX7: Przy grze za 100 euro koszty prowizji mogły być tak duże, że zjadły cały zysk i jeszcze trochę. Sprawdź dokładnie jakie opłaty ma broker za otwieranie takich pozycji. Przy tak małej kwocie zapewne całkowicie zabija to opłacalność otwierania pozycji.
@inXe: @enyo: Sprawdzałem i prowizja zawsze wychodziło pomiędzy 0,1 a 0,2 euro. Teraz ponownie dziwna sytuacja.. Otworzyłem short. Uzbierało się 30% zwrotu (Dzwignia x20). Normalnie miałem 10e na plusie. Po zamknięciu pozycji, pojawiło mi się tylko 1 euro na plusie. Albo coś jest nie tak z tą giełdą, albo ja czegoś nie rozumiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ElementalX7: Zrób screena otwartej pozycji bo może coś źle sprawdzasz.

+750% z 11.64 wkładu (przy cross margin wkład rośnie ciut razem z kursem) i jak zamknę to dostanę wkład + tyle dodatkowo co po lewej stronie. Nigdy jeszcze nie miałem przypadku o którym piszesz. Albo coś źle czytasz albo coś źle klikasz :/

Prowizją nigdy tyle nie zabierze. Przy likwidacji są większe prowizje ale to nie dotyczy Ciebie.

Albo daj screena
Pobierz inXe - @ElementalX7: Zrób screena otwartej pozycji bo może coś źle sprawdzasz.

+750%...
źródło: comment_1628441126m99akLmJ195OUiI4VZ2OwW.jpg
@ElementalX7: Co prawda nie bawię się kontraktami rutynowo ale z tego co pamiętam to kupujesz po cenie kupna (ask) a sprzedajesz po cenie sprzedaży (bid) możliwe, że twój wynik jest oparty o aktualną cenę papieru i nie bierze pod uwagę spreadu. Jak sprzedajesz to liczy Ci kurs sprzedaży, który jest niższy jak ten wyliczany do wyniku (bo nie uwzględnia spreadu). Ale musisz sprawdzić a najlepiej daj zdjęcia historii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enyo: Na binance nie ma spreadu, znaczy jest ale jeden cent czy tam tysięczna centa czy jaki tam kurs jest. Coś musi knocić albo źle czytać, ewentualnie coś mu się w walutach miesza może pokazuje mu pnl w złotówkach a później sprawdza w dolarach? Chociaż chyba się nie da pnl pokazać inaczej niż usd... Coś pochrzanił chłop
@enyo: @inXe: Cos jest serio nie tak.. Dam screen może wy zrozumiecie co jest nie tak.. Otworzyłem pozycje za tam chyba 20 USD - Short - x20

Otrzymałem zwrot wysokości 35% i zamknąłem pozycje. Na koncie mam teraz mniej niż przed otwarciem pozycji. Zauważyłem teraz, że każda pozycja ma zysk + strate która jest równa zyskowi, wtf? Dodam, że nie zamykałem żadnej pozycji. Totalnie nie ogarniam skąd jest ta strata..
Pobierz ElementalX7 - @enyo: @inXe: Cos jest serio nie tak.. Dam screen może wy zrozumiecie c...
źródło: comment_1628452363iR7JvWp9NHOhDUe2SBn2II.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElementalX7: Patrząc na kursy z tych minut to byłeś faktycznie na plus. Niestety chyba jesteś na desktopowej wersji i nie rozumiem tych screenów. Na appce mobilnej wygląda to zupełnie inaczej i bardziej przyjaźnie. Na pewno otwierasz pozycje w usd-m futures? Przy zamykaniu przez close position powinieneś mieć napisane jaki PNL będziesz miał.. Coś tu jest bardzo nie tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElementalX7: Co to znaczy: 'dodam że nie zamykałem żadnej pozycji?' Żeby wziąć profit który widzisz musisz właśnie zamknąć pozycję. Tylko pytanie skoro nie zamykasz ich, to co z nimi robisz?
@inXe: No właśnie PNL też mam na plusie. Co do zamykania, to chodziło mi o pozycję ze stratą na screenie. Ta pierwsza z zyskiem zamknalem, ale ta druga ze strata nie zamykałem niczego. Ta druga pozycja pojawila sie pomiedzy moim otwarcie i zamknieciem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElementalX7: Nie możesz mieć jednocześnie dwóch pozycji na tej samej parze. Hmmmm...
Ok powiem Ci na krótko jak powinno wyglądać poprawne 'wygranie shorta'.

1. Upewniasz się że nie masz żadnej otwartej pozycji.
2. Otwierasz wybraną parę, ustawiasz sell czyli short, wybierasz lewar np. x20, ustawiasz za ile usd chcesz wejść (załóżmy 20usd) i cenę przy której chcesz otworzyć (załóżmy kurs $1 na coinie który Cię interesuje).
3. Coin osiąga cenę $1,
@inXe: Dzięki wielkie! Właśnie nie rozumiem. Otworzyłem pozycje i zamknąłem ją z zyskiem. W historii, pomiędzy otwarciem za zamknięciem jest drugie zamknięcie.. I tego nie rozumiem. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak skoczy np. na +20%, potem spadnie na -10% i jak wróci na +20%, to mam 20% zysku czy te -10% może coś pozmieniać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElementalX7: Liczy się zmiana od entry price. Czyli otwierasz shorta na eth przy $2000 entry price, leci na $3000 jesteś -1000%, wraca na $2000 jesteś na zero, leci na $1000 jesteś +1000% jeżeli korzystasz z par na usd-m futures perpetual.

Entry price się zmieni jeżeli w trakcie otwartej pozycji dokupisz albo sprzedasz więcej tokenów.