Wpis z mikrobloga

Dla tych, którzy uwążają, że Polska powinna wyjść z UE, bo wtedy będzie rzekomo silniejsza.

1. Litwa ostatnio zmagałą sie za napływem imigrantów, którzy przylatywali samolotami na Białoruś z Iraku i pieszo przekraczali granice Litwy. Dziennie było do 300 imigrantów. Zaczeły się już bunty w obozie dla uchodzców.
2. Litwini po paru miesięcznych prośbach polecieli do Iraku i zaapelowali o skasowanie lotów z imigrantami.
3. Dzień po wizycie Litwinów minister transportu Iraku zapowiedział... rozpoczecie dodatkowych lotów z kolejnych miast.
4. Litwini zwrócili sie o interwencje UE.
5 Przedstawcieil UE spotkał sie z Irakijczykami.
6. Irakijczycy zapowiedzieli skasowanie lotów na Białoruś.
7. Samolot wysłany z Iraku zabrał część Irakijczyków znajdujących sie w Białorusi.
8. Minionej doby Litwini nie wpuścili żadnego imigranta.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bialorus #litwa #uniaeuropejska #ue
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TurboDynamo: Nie wiem, ile razy mam pisać, że nie chodzi o strzelanie jak do kaczek i obronę granicy jak Westerplatte, uczepiłeś się tego chochoła jak zbawienia. Wiem, że potrafisz wyobrazić sobie coś pomiędzy grzeczną dyplomacją w obronie niepraktycznych procedur i gniazdami KMów, więc daj spokój.
  • Odpowiedz
Nie wiem, ile razy mam pisać, że nie chodzi o strzelanie jak do kaczek i obronę granicy jak Westerplatte, uczepiłeś się tego chochoła jak zbawienia.


@NoMercyIncluded: to ty uczepiles się chochoła że wcale nie chodzi ci o strzelanie. No k---a jak ci nie chodzi o strzelanie to po jaką cholerę wołasz moja odpowiedź do ludzi którzy pisali konkretnie O STRZELANIU? Jak ci nie chodzi o strzelanie to wołaj kogoś innego
  • Odpowiedz
@puszkapandory: w Norwegii czy Szwajcarii nie ma takich metod jak na Białorusi a są poza UE. Po pierwszym zdaniu czy tam dwóch nie czytałem dalej twoich bredni( ͡° ͜ʖ ͡°) Demokratyczna jest Szwajcaria UE i tacy jak ty wydzierający sobie mordy demokracją macie z tym niewiele wspólnego
  • Odpowiedz
w Norwegii czy Szwajcarii nie ma takich metod jak na Białorusi a są poza UE


@Kaczypawlak: No tak tylko trudno porównywać Polskę do Szwajcarii czy Norwegii bo to gospodarczo i mentalnie przepaść. Takie kraje po przystąpieniu do UE by ją ciągnęły w górę a Polska ciągnie UE w dół ze wszystkimi wskaźnikami.
  • Odpowiedz
nie byłoby tylu imigrantów z powodu chronicznej biedy która tam by nieuchronnie zapanowała. Nacjonalistyczne upośledzenie stonks ( )


@Koliat: To akurat totalne brednie, kraje były biedne, nie bo nie były w UE, tylko dlatego, że były pod butem komunistów.
Wystarczy spojrzeć na Grecję, Portugalię, które są od dziesiątek lat w UE, a są biedniejsze niż Czechy które weszły do UE stosunkowo niedawno. Co więcej Czesi
  • Odpowiedz
@szurszur:
9. Irak nie może wstrzymywać lotów wiecznie. Po miesięcu czy dwóch będzie musiał dać spokój liniom lotniczym. Na razie nabił sobie dodatnie punkty, bo to najlepsze co może zrobić w tej sytuacji. I nie musi się zobowiązywać na jak długo wstrzymuje loty, więc niezadowolenie przewoźników/pasażerów będzie sygnałem do cofnięcia szkodliwego dla nich rozporządzenia.
10. Irak z powrotem pozwala liniom kursować, czyli mamy powrót do sytuacji wyjściowej.
11. Chwalenie UE za to, że Irak chwilowo zechciał jej posłuchać, to chwalenie czynnika, który problem imigrancki wygenerował przez zniesienie granic strzeżonych bronią i strzałami.

Jest jeszcze inna droga,
  • Odpowiedz
@Moisze: po prostu im bez UE lepiej, wolą płacić haracz jak fundusze norweskie i szwajcarskie niż być w tym cyrku. Wielka Brytania też opuściła ten bajzel. Aspiracje do UE to teraz tylko Ukraina zgłasza a to dziad proszalny jakich mało.
  • Odpowiedz
w Norwegii czy Szwajcarii nie ma takich metod jak na Białorusi a są poza UE. Po pierwszym zdaniu czy tam dwóch nie czytałem dalej twoich bredni( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaczypawlak: Pytałem jakich innych metod mogłaby użyć Litwa będąc poza UE. Nie podałeś rzadnych przykładów poza działaniami Białorusi. No i jakby nie byli w UE to nikt by tam nie chciał dotrzeć.
Co się ma do tego teraz Szwajrcaria i Norwegia? Przerzucają nielegalnych na lewo przez granice czy rozstrzeliwują ich na granicy? Sądzisz, że nie zatrzymują ich i nie szukają najpierw rozwiązań dyplomatycznych?

Pytałem czy uważasz, że tylko bycie w UE powstrzymuje kraje przed podejmowaniem jakichś ostrych działań wzgłędem imigrantów sądząc, że najdzie Cie jakakolwiek refleksja. Nie wiem czy wiesz ale te metody to nie tylko efekt bycia w UE, a polityki krajowej, ustroju
  • Odpowiedz
po prostu im bez UE lepiej


@Kaczypawlak: Dobrze że podkreślasz. Im lepiej, nam niekoniecznie. Jest lekka różnica kiedy jesteś prymusem i masz w grupie samych gorszych od siebie to normalne że tobie będzie lepiej poza taką grupą. Co innego kiedy jesteś niepełnosprawny i wymagasz ciągłej opieki, wtedy lepiej w grupie. Mam nadzieję że kumasz
  • Odpowiedz
Bez odbioru.


@puszkapandory: to zadajesz pytania a wisi tobie odpowiedź na nie?

Pytałem jakich innych metod mogłaby użyć Litwa będąc poza UE. Nie podałeś rzadnych przykładów poza działaniami Białorusi. No i jakby nie byli w UE to nikt by tam nie chciał
  • Odpowiedz
Im lepiej, nam niekoniecznie.


@Moisze: to teraz będziemy mieli fajną podwyżkę cen energii(σ ͜ʖσ)

Jest lekka różnica kiedy jesteś prymusem i masz w grupie samych gorszych od siebie
  • Odpowiedz