Wpis z mikrobloga

#poznan #wroclaw

Moje preferencje:
-dużo młodych, energia w mieście
-biznes, perspektywy na przyszłość
-dobra organizacja ruchu, żeby można było pojeździć po mieście
-duża ilość restauracji, must have
-żeby miasto nie zdychało o 20:00
-ma być nowocześnie i ładnie, ma nie "śmierdzieć prowincją"

Moja aktualna pozycja na zdjęciu xD
Sekularyzacja - #poznan #wroclaw

Moje preferencje:
-dużo młodych, energia w mieśc...

źródło: comment_1628398103uBVV2pehXxJFQshN5E7GEp.jpg

Pobierz

Gdybyście mieli wybierać?

  • Wrocław 62.6% (958)
  • Poznań 37.4% (573)

Oddanych głosów: 1531

  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sekularyzacja: Mieszkałem w obu, da się żyć. Ale jak szukasz ładnego miasta, to zdecydowanie Wrocław. Do tego jeśli chodzi o szeroko rozumianą ofertę kulturalną to też Wrocław jest ligę wyżej. Poznań to raczej poleca się na studencką imprezownię ;p
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja generalnie mieszkałem w większości dużych miast i w kolejności wybrałbym :
1. Trojmiasto
2. Wrocław
3. Kraków
Niemniej i tak wygrywa przeważnie miejsce gdzie a się najwiecej dobrych znajomych
  • Odpowiedz
w Poznaniu są tańsze nieruchomości, zaletą Wrocławia są znowu góry pod nosem xD

z tymi pyrami to też :P no i nienawidzę kaczki, to takie g---o co oni jedzą z dżemem :)

Z Poznania do karpacza w 3-3,5h dojedziesz
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Mieszkalem w obu miastach.
Poznan spokoiniejszy i tanszy jak zauwazyles.
We wroclawiu strefa gastro i imprezowa duzo lepsza, do tego przyrodniczo i wycieczokowo dolny slask to najlepszy rejon polski.
W poznaniu zajebiscie drogiec parkingi teraz sa i strefa parkowania praktycznie wszedzie
  • Odpowiedz
@Baylon: no i zajebiście, Poznań jest ultra sympatyczny do spacerowania w centrum, nie n--------a ciągle hałas i smród aut. Chciałbym takie coś we Wrocławiu, tu siedząc na burgerku przy placu Solnym ostatnio czułem więcej spalin niż jedzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Inb4 "W MIEŚCIE MUSI BYĆ GŁOŚNO I ŚMIERDZĄCO OD AUT, W---------J NA WIEŚ JAK CI SIĘ NIE PODOBA", nie, to właśnie na wsi trzeba jeździć
  • Odpowiedz
Tylko Wrocław. Nie ma piękniejszego miasta latem. Jest cosy. Jeśli jesteś osoba która potrzebuje natury żeby czuć się dobrze to Wrocław przeważa imo. Ale moge być nieobiektywny. We Wro mieszkałem, a w Poznaniu tylko bywałem na imprezach
  • Odpowiedz
  • 1
@Sekularyzacja Poznań na dobrą komunikację. Do tego od kilkunastu lat jest w nim najniższe bezrobocie. Samo miasto traci mieszkańców, więc ceny mieszkań są niższe, aniżeli we Wrocławiu. Wrocław ma świetne stare miasto, ale jako całość moim zdanie Poznań sprawia wrażenie miasta z lepszą infrastrukturą.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: wrocław to taka mniejsza wsiawa, mnóstwo ludzi zewsząd w tym z dwa razy więcej Ukraińców i brudasów niż w Poznaniu. Mnóstwo bezdomnych, jeśli jesteś jednym z nich to kumpli znajdziesz na spokojnie. Do tego organizacja ruchu, duże prawdopodobieństwo trafienia na giga korki a organizacja ruchu to właśnie tragedia, kiedyś wracając z gór zapomnieliśmy że jest ta obwodnica i ponad 2h jechaliśmy przez miasto, tragedia.
Knajpy wolę te w Poznaniu,
  • Odpowiedz