Wpis z mikrobloga

#!$%@? mi sie przyslona w moim pentaconie 50mm (ten standardowy do praktici mtl5b) wiec zamiast szerokiego kata musze kupic jednak nowy obiektyw 50mm. zapraszam do polecania mi jakichs fajnych rzeczy - max budzet jaki jestem w stanie przeznaczyc to 300 zl chociaz poprosze tez o polecajki troche tanszych obiektywow. musi oczywiscie pasowac do praktici mtl5b - gwint jak rozumiem jak powiedzieli mi to ostatnio wykopki to m42.
#fotografianalogowa #fotografia #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@fastnbulbous: niektore obiektywy piszą stare, ze sa dobre do makro, ponieważ w makro przymyka sie do f16 f22 nawet, aby dobrą glebie uzyskac. Większość obiektywow przy tym zakresie przysłon ma juz duzy spadek jakości a niektóre typu Industar 50 dalej są ostre, dlatego polecają je do makro. Oczywiscie do makro z uzyciem pierścieni posrednich. Po prostu niektore obiektywy typu Helios, Pentacon jak domkniesz mocno to zrobi sie straszne mydło. Za to
  • Odpowiedz
  • 0
@adam-photolive a ile byś sobie życzył na naprawę? nie wiem dokładnie co tam się zepsuło - tak jakby coś tam puściło/odkleiło i czasami kręcę na manuału tym pierścieniem i przysłony się nie przymykają albo przymykają nie do końca i w ogóle chodzi to tak po chinsku
  • Odpowiedz
@fastnbulbous: Nie wiem ile bo nie wiem co tam do zrobienia. Moze sie sprężynka wyrwała. Podeslij na swoj koszt to dlubne i zobacze co jest grane. Jak sie nie uda to najwyżej odesle. Szkoda starego szkielka zeby wywalić a moze sie uda uratowac( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz