Wpis z mikrobloga

@EvilToy: no właśnie, to że wardęga kupił teraz to logo to nic nie zmieni. Tamta typiara nadal powinna próbować dogadać się z autorem bo inaczej sąd. Ale jak on jej nie odpowiada no to już powinna czekać na papierek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@x_xRazorx_x: jest kupił prawa do loga i jednocześnie odkupił prawo do dochodzenia roszczeń w imieniu autora loga jeśli ktoś używał wcześniej to logo, to wersow ma #!$%@?. To jak firmy które szukają osób które miały wypadek i w ich imieniu dochodzą roszczeń.
  • Odpowiedz
@EvilToy "Ustawodawca nie może ustanawiać przepisów prawa, które wiązałyby skutki prawne ze zdarzeniami prawnymi mającymi miejsce w przeszłości. Prawo musi być przewidywalne i budzić zaufanie, a podmiot prawa musi mieć pewność, że w danej sytuacji postępuje zgodnie lub niezgodnie z obowiązującym prawem." nie ma tu nic z tego co napisałeś odnośnie kupienia praw, pewnie chodziło Ci o to, że kto by klepną dla osoby, która teraz kupiła prawa roszczenia za ten okres
  • Odpowiedz
A na nasze wytłumaczenie zasadny prawo nie działa wstecz :pijesz dzisiaj piwo ktoś wpada na pomysł, że picie piwa to przestępstwo i za to masz np rok pierdelka. Wprowadza ten przepis ale nie może cb skazać za to, że przed jego wprowadzeniem se piwo piłeś( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EvilToy: Nie wiem czy Wardęga będzie miał prawo domagać się zadośćuczynienia, ale na pewno autor grafiki może się domagać pieniędzy za bezpodstawne korzystanie z jego pracy.
  • Odpowiedz
@EvilToy nie o tym mówi Lex retro non agit. Łatwo jest rzucać takimi formułkami, ale teraz powiedz mi z jakiego art. wynika ta zasada w polskim prawie i jaki ma to związek z pozwem cywilnym o kradzież własności intelektualnej w postaci nielegalnego użycia znaku towarowego
  • Odpowiedz
@XSpeedyX: Chodzi mi o to, że kupując licencje na obrazek nie mogę domagać się niczego od osoby co go używała zanim stałem się jego właścicielem. W tym przypadku prawo nie działa wstecz, więc dobrze napisałem.
  • Odpowiedz