Wpis z mikrobloga

@wscieklybyk: Łap listę a o tym gniocie Grzędowicza zapomnij

MUST READ fantasy:
------------------------------
Pieśń Lodu i Ognia - George R. R. Martin
Malazańska Księga Poległych - Steven Erikson
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - Robert M. Wegner
uniwersum Cosmere - Brandon Sanderson
uniwersum Pierwsze Prawo - Joe Abercrombie
Koło Czasu - Robert Jordan
Kroniki Amberu - Roger Zelazny
Conan Barbarzyńca - Robert E. Howard
------------------------------
@wscieklybyk: Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza (pierwsza część to "Północ Południe"). Do wielu rzeczy można się przyczepić, ale jest dobrze napisane i ma ciekawą fabułę. No i jeśli nie czytałeś- "Diuna", przynajmniej pierwszą część.
@Whoresbane: Kurde ciężko, miewam książki, które wiem, że są wartościowe i dobrze napisane, takie czasem odkładam i po jakimś czasie do nich wracam. Są też książki z którymi mi tak mocno nie klika, że aż czuję się oburzony:D Tak miałem też z... uwaga.... Diuną - byłem na nią mocno napalony, kupiłem całą serię chyba w pierwszym wydaniu, i dupa, odłożyłem i sprzedałem..
@Whoresbane: @settembrini777: Amber i nuda? Przecież tam fabuła pędzi na łeb, na szyję. Moim zdaniem.jest płytkie i proste.ale.na pewno nie nudne. Nudne to jest Koło Czasu. Przeczytałem 3 tomy i nie dałem.rady więcej. Spokojnie te 3.tomy.mozna byłoby upchnac w jeden. Poza tym lista jest prawilna.
Conan Barbarzyńca - Robert E. Howard


@Whoresbane: Którą wersje tego Conana najlepiej czytać? Bo na lubimyczytać ludziska krytykują drugie wydanie ksiazki, że za bardzo złagodzone niby...