Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie! Dzisiaj już 2 razy wyskoczył mi komunikat aby potwierdzić w aplikacji mobilnej kod blik, mimo że nic nie kupowałem.
Skąd ktoś może miec dostęp do mojego konta #mbank i próbować wyłudzić pieniadze ode mnie?
Co mogę zrobić aby zablokować komuś dostęp do mojego konta w aplikacji bankowej. Liczę na każdą podpowiedź.

#oszustwo #blik #kradziez #bankowosc #zlodzieje
Pobierz Ricochet - Mirki pomóżcie! Dzisiaj już 2 razy wyskoczył mi komunikat aby potwierdzić ...
źródło: comment_1628267095TxXn39s5RTIV0PsmIWzGPJ.jpg
  • 9
@Ricochet: a aplikacji masz zapisane sklepy/przeglądarki które są powiązane. Jeśli płaciłeś gdzieś z jakiejś przeglądarki blikiem to osoba kóra chce zapłacić wybiera blik i wyskakuje tobie powiadomienie bez przepisywania numerka
@Ricochet: dla bezpieczeństwa prosimy o zablokowanie usługi BLIK poprzez aplikację. W menu wybierz Ustawienia - Ustawienia BLIK , następnie zablokuj BLIK. Odblokowanie usługi BLIK możliwe jest jedynie telefonicznei na naszej mLinii. Prosimy zweryfikuj również czy nie powiązałeś wcześniej jakiejś przeglądarki z usługą. Sprawdzisz to również w aplikacji w ustawieniach BLIKa, opcja na samym dole Powiązania aplikacji.
@Ricochet: Po jednej z transakcji blikiem kliknąłeś aby zapamiętało przeglądarkę. Wtedy wystarczy na tej przeglądarce kliknąć zapłać i u ciebie pojawia się autoryzacja bez podawania blik