Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #samochody #ubezpieczenia mam pytanie odnośnie umowy, w którą Interrisk wkręciło mnie i mojego ojca. Mój tata chciał podpisać umowę na ubezpieczenie samochodu w której zawarte byłoby jako mój ojciec główny kierowca i ja dodatkowy. Tata podpisał umowę w której popełniono pomyłkę i ojciec został jedynym kierowcą samochodu a mnie ubezpieczenie nieobejmuje. Podpisał to ale po 3 dniach zorientował się o tym błędzie i chciał to zmienić. Babka zgłosiła aneks o poprawę umowy ale nie poinformowała o koszcie takiej zmiany i teraz chcą dodatkowo 1300 zł za zmiane w papierach i twierdzą że musimy zapłacić bo umowa podpisana. Czy jest możliwość odwołania się od tego?
  • 19
@paradox-boi: Ale numer, aż tyle za dopisanie dodatkowego kierowcy. W dowodzie rejestracyjnym jest tylko ojciec? Jeżeli tak to olej, jeżeli nie to błąd w polisie i wg mnie powinno być to poprawione.
@paradox-boi: nie wiem o co chodzi. Jak pojazd ma 2 wlascicieli to podaje sie 2 wlascicieli. JAk sie podalo jednego to jest to po prostu blad w polisie do poprawy

jak nie jestes wlascicielem pojazdu a tylko jestes dopisany do polisy to nic ci to nie daje poza przypadkami gdzie ubezpieczalnia liczy sobie cos we wlasnym systemie
@paradox-boi: widocznie policzyli sobie ze jestes swiezym kierowca i chca kase za wzrost ryzyka(zwyzka za wiek, brak znizek) jako koszt samego oc, a nie 1300zl za sama zmiane w papierach

tak to kazdy by tak robil, stary ze znizkami kupuje oc, zapomina drugiego kierowce wspolwlasciciela dodac a zaraz cyk dodajemy sebastiana lat 18 prawko od 10 minut i oc zamiast 2000zl sie robi 350
@Norskee my i tak płacimy cenę wyższa za to że jestem młodszy ale stworzyli polisę na jedną osobę przy czym w dowodzie pisze że jesteśmy obaj i tak samo ojciec chciał podpisać na nas obu, ale ktoś się jebnał i zrobił tylko na ojca a teraz za dopisanie mnie do tej polisy chcą ten hajs no i się zastanawiam z jakiej racji mamy płacić za błąd tego agenta
@paradox-boi: ale w polisie byl wpisany tylko ojciec i do obliczenia kosztu polisy wzieli tylko ojca a nie ciebie ze zwyzkami, a to juz ich prawo zeby przeliczyc oc jak sie nagle okazuje ze ktos jeszcze ma byc w polisie
@Norskee problem w tym że chcieliśmy się odwołać od umowy ale Interrisk nie odpowiadało na tą sprawę przez 14 dni czyli ten czas odstąpienia i teraz już wymagają zapłaty za ten aneks
@Norskee No dobra, ale połowa ceny za współwłasność z takim młodym kierowcą to coś sporo. Ja wiem, że TU może sobie liczyć i 10k zł, ich sprawa, no ale takie jaja sobie robić po zawarciu polisy? Przecież jakby OP znał cenę całkowitą to jest duża szansa że znalazłby o wiele tańsze TU.

@OrzechowyDzem Wiadomo, że dobry agent nie robi pomyłek ale jak to właściwie jest, gdy dojdzie do takiej pomyłki agenta wpływającej
@paradox-boi: Jeśli na polisie był tylko Twój ojciec to niby jakim cudem została policzona składka za Ciebie ? Taryfikacja jest na podstawie danych z wniosku/polisy.
Przy umowach OC zawieranych u agenta nie ma 14 dni na odstąpienie od umowy.
@AlNeri Zakładając, że składka została policzona uwzględniając tylko ojca (najpewniej tak było) a teraz dopłata bo składkę przeliczyli prawidłowo to co pozostaje OPowi, tylko zapłacić pomimo że pośrednik źle wyliczył składkę?