Wpis z mikrobloga

Zamówienie auta do produkcji.
Plusy:
* czujesz się jak VIP, bo nie musisz przebierać w tym co jest na placach i wiecznie wkurzać się, że coś ci nie pasuje
* masz poczucie że zamawiane auto jest dokładnie takie, jakie chciałeś
Minusy:
* czekasz prawie pół roku(!) na produkcję i codziennie odświeżasz status w aplikacji/stronie z monitorowaniem zamówienia
* już po 5 minutach od złożenia zamówienia żałujesz, że czegoś nie dołożyłeś, albo wybrałeś coś źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takaprawda #motoryzacja
  • 19
@markhausen: to bardziej w formie żartu napisałem, bo pewnie nawet jakby się zgodzili na zmianę, to za tydzień bym zmieniał w drugą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°) chodzi o to, że kupując z placu jednak masz ten "spokój", że takie auto przyszło i nic nie zmienisz, a tu niby sam wybierasz, więc więcej myśli lata po głowie. Ale w sumie jakbyś się dowiedział to daj znać :)
@size: Nawet nie w ekstremalnych - mnie to bez problemów proponowali, jak się wahałem co do jakichś tam kwestii kosmetycznych. Tłumaczyli, że takie auto i tak się sprzeda, więc im to bez różnicy; tylko wiadomo, trzeba od razu ponowić zamówienie
@size: Nie pół - obecnie już 8 miesięcy (np. w Volvo), a w BMW słyszałem coś o 10, ale nie wiem sam z pierwszego źródła.

VAG niby obiecuje, ze do końca roku, ale coś mi się nie chce wierzyć, że się wyrobią.

Wszystkie doświadczenia, które mieliście z poprzednich lat idą do kosza. Rabat jest na auta do zamówienia, te z placu idą bez rabatu. Często w wielu modelach nie możesz zamówić
@size: co do wyposażenia - nie ma z tym problemu jak zamówisz prawie wszystko z cennika, ja tak zrobiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co do czasu oczekiwania - fakt, jest teraz słabo. Mimo że auto potrzebuje dopiero na przełomie roku to zamówienie złożyłem w połowie kwietnia. Część dealerów nie chciało przyjąć ode mnie zamówienia opowiadając bajki że produkcja to 2-3 miesiące. Tymczasem dla takiego Superba to teraz
@komoornik: no, słyszałem to samo.
Zrobiłem podobnie zaznaczając prawie wszystko w konfigu co się dało, żeby później nie żałować (ostatnio kilku rzeczy sobie odpuściłem, a później plułem w brodę, że wystarczyło dołożyć np. 1k PLN i by było), dlatego teraz wolałem przesadzić w drugą stronę. Tylko zaraz po zakupie zacząłem się zastanawiać czy dobrze wybrałem kolor :P (wybrałem biały, bo praktyczny, ale jak patrzę na prospekty, to jednak żywszy kolorek wygląda
@size: moja rada (to wykop, więc warta dokładnie 0 zł): nie bierz białego, jeśli nie jest metalikiem lub perłą.
Te zwykłe lakiery bywają mniej trwałe.

Jeśli koniecznie chcesz biały to dopłać do perły, jeśli jest dostępna.

BTW: Golf? Tiguan?

A tak to całkowicie się solidaryzuję z wpisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też jestem zwolennikiem zamówienia wszystkiego, żeby się później nie zastanawiać :P
Chociaż w ostatnim samochodzie nie
@ppqa: dzięki. Właśnie wziąłem białego tiguana hehe. Te lakiery w tiguanie wyglądały całkiem ok nawet w podstawowym białym ale jakbym miał dopłacać to pewnie wybrałbym jakiś kolor np ten niebieski. Co do dachu to ja właśnie tym razem nie odpuściłem i musiałem go dodać bo jest rewelacyjny.
@size: akurat tak wyszło, że jakiś czas temu doktoryzowałem się z Tiguana po lifcie, bo go rozważałem, więc jestem na bieżąco ;)

Osobiście brałbym ten kolor robiony z delfinów ;>, chociaż ciekawy był też ten zielono-niebieski (różnie wygląda w zależności od światła).

Jaka wersja wyposażenia, jaki silnik? I ile się teraz czeka na produkcję?
@ppqa: Właśnie ten Night Shade Blue mnie urzeka - jest śliczny. Ja w ogóle lubię ciemniejsze lakiery, ale jak sobie przypomnę co mam teraz (ciemny grafit) w obecnym aucie to niestety kolorowo nie jest - każda ryska, nawet lekkie zarysowanie paznokciem, wszystko widać. Dlatego idę w biały, bo w sumie tam wychodzi tego najmniej (ew. jeszcze szary metalik jest jakąś opcją, ale to już nuda do kwadratu, bo z białego przynajmniej
@size: celowałem w coś podobnego, biłem się z myślami czy Elegance czy R-Line. W sumie byłem już prawie zdecydowany, powiedzmy, że jakoś przełknąłem (subiektywne) braki tego samochodu. Ale musiałem czekać na silnik 245 KM do roku modelowego 2022 (do 2021 nie było go w Elegance) i pojawiło się coś ciekawszego, więc Tiguan się nie ziścił.

Moim zdaniem dobrze, że wziąłeś Area View - zawsze warto mieć kamery 360 stopni jeśli to
@ppqa: heh, mam identyczne wnioski, ale jednak zostawiłem taki konfig - myślę, że w kwestii garażowania wiele się u mnie nie zmieni (przynajmniej na planowany czas użytkowania tiga, czyli 4-5 lat). Sporo tych dziwnych wyborów zaakceptowałem. Skupiam się też jednak na pozytywach, których mimo wszystko w tym aucie jest bardzo dużo :)

Na co się ostatecznie zdecydowałeś?
@size: komoornik Panowie, a braliście na leasing? Jak to wyglada z formalnościami? Ubezpieczenie i wkład własny płaci się jak auto przyjedzie do salonu, czy jak?

Kurde, przeraziliście mnie z tymi terminami. Chcę nowe A4, a tutaj nawet z placu jest go mało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DodatnieUjemny: niestety, os. indywidualna here. Ale u mnie jest tak, że w momencie zamówienia wpłaciłem tylko zaliczkę i to bardzo umowną, a wszystko (ubezpieczenie, rejestracja, ew. finansowanie) odpalane jest dopiero jak auto zjedzie do dealera.