Wpis z mikrobloga

w jaki sposób powinienem się zachować jako rowerzysta na drodze jak na zdjęciu?
Załóżmy, że światła są czerwone i stoją przed nimi na lewym pasie już 3 auta. Ja na rowerze podjeżdżam i:
A) staję za trzecim autem i jestem czwarty w kolejce, zachowuję się jak auto,
B) wymijam (jeśli jest to możliwe bez przekroczenia ciągłej i zarysowania auta) te 3 auta i staję rowerem na czerwonym polu przed nimi będąc "pierwszy w kolejce"
#rower #sciezkarowerowa #przepisydrogowe #ruchdrogowy
smokzabojcaludzi - w jaki sposób powinienem się zachować jako rowerzysta na drodze ja...

źródło: comment_1628209394tAspDgI06YpDKtZFnFxfSi.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
całkowicie blokuje auta


@smokzabojcaludzi: Masz złe podejście, rower na drodze nikomu nic nie blokuje.

Dzięki śluzom rowerzyści mogą łatwo ustawić się do skrętu w lewo, co bez śluz zwykle jest trudne ponieważ wymaga zjechania z prawego pasa na lewy pas. Śluzy poprawiają również widoczność rowerzystów oraz zmniejszają szansę na to, że rowerzysta jadący na wprost zostanie potrącony przez samochód jadący w prawo (zanim samochód ruszy do skrętu, rowerzysta będzie opuszczał skrzyżowanie)[6].
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: jeśli wyrobisz się na zielonym świetle, to skręcasz w lewo z lewego pasa, jak każdy uczetsnik ruchu. jeżeli trafiasz na czerownym to wjeżdżasz do śluzy prawym pasem a w śluzie przemieszczasz się na lewo, możesz dreptać.
  • Odpowiedz
@sargento: Jeżeli jest zielone, śluza nie jest potrzebna, jak jest czerwone to w sumie nie ma legalnego/prostego dojazdu do śluzy bo są ciągłe linie.. chyba że akurat byłeś rowerem tam pierwszy. Ale rozumiem dlaczego nie są połączone, bo lewoskręt ma oddzielne światło. Widziałem gdzieś kiedyś takie rozwiązanie że jadąc rowerem przy prawej, chcąc skręcić w lewo jechałeś prosto i zatrzymywałeś się w śluzie na drodze poprzecznej żeby przejechać tam na zielonym.
  • Odpowiedz