Wpis z mikrobloga

@Iliilllillilillili: dodałem tag tokio2020 na którym siedziałem z ludźmi i w minute przybywa 20 postów, a ty przyczepiłeś się o to, że go użyłem, a użyłem go, bo łączy się ze sportem. Ale nie, tracisz swój i mój czas, żeby się przyczepić o post, który na tym tagu znika na dole w 20 sek. To jest dopiero głupota. Rozumiem, gdybym użył 1000 tagów, ale użyłem jednego, powiązanego.
@justkilling: poziom szachów w czasach rubinsteina był zdecydowanie niższy niż jest aktualnie :D
a drugą kwestią jest to czy można go nazwać polakiem, skoro on polakiem się najprawdopodobniej nie czuł biorąc pod uwagę że urodził się w momencie gdy polski na mapie nie było a wyemigrował z kraju na stałe kilka lat po odzyskaniu przez polskę niepodległości.
poziom szachów w czasach rubinsteina był zdecydowanie niższy niż jest aktualnie :D


@Ra-V-ek: No i co z tego, zawsze się mierzy relatywnie do poziomu na świecie, bo potem wychodzi że w sumie Romario był dobry ale może Marko Arnautovic teraz jest lepszy. Trzeba brać to pod uwagę.

a drugą kwestią jest to czy można go nazwać polakiem, skoro on polakiem się najprawdopodobniej nie czuł


@Ra-V-ek: najprawdopodobniej to nie masz pojęcia
@Ra-V-ek: Rubinstein nie zgadzał się na podpisywanie go jako reprezentanta Rosji, wymagał aby stała karteczka Polonia albo Warszawa. W reprezentacji grał do końca kariery nawet po przeprowadzce do Belgii.

Identyczna sytuacja z Winawer em, też zawsze chciał by był podpisywany miastem a nie jako Rosja, bo uważał ze reprezentuje Polskę.

Najdorf do końca uważał się za Polaka, ale po sprawdzeniu po wojnie ze wszyscy jego krewni i znajomi nie żyją wyjechał
@knur3000:
co do tożsamości narodowej to może i faktycznie masz rację, nie znałem tych faktów z jego życia :D

ale co do drugiej kwestii to ja nie kwestionuje że rubinstein był w tamtym okresie najlepszy na świecie,
jednak autor postu powiedział że Duda jest najlepszym polskim szachistą wszechczasów, czyli śmiało można ich ze sobą porównywać :D
@justkilling: no prawda, to jest dyskusyjne, więc w sumie szkoda o tym dyskutować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dla mnie jest, ale może trzeba było dopisać "wg. niektórych" jeżeli są jeszcze inne zdania na ten temat