Wpis z mikrobloga

Uczę się front endu. Mam w miarę ogarnięte html i css, jestem w połowie kursu JS Jonasa Schmedtmanna na udemy.
Planuję też przerobienie Reacta.
Chciałbym zrobić jakiś projekt którym mógłbym się pochwalić przed ewentualnym pracodawcą.
Mam pomysł na stronę podobną do tego.
Będzie to coś w stylu mapy świata z możliwością zalogowania się i dodania punktu na mapie z opisem.
Do tego możliwość logowania przez google/fb, jakiś prosty system zawężania wyszukiwania.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. czy to nie jest zbyt ambitny projekt, który może zająć mi niewiadomo ile?
2. czy nie jest zbyt prosty, żeby pokazywać ewentualnemu pracodawcy?
3. czekać na ogarnięcie reacta, czy robić w czystym JSie?

  • 14
@apneawykopek: 1. już jakiś czas temu bawiłem się mapami ale z tego co kojarzę dodawanie pinesek na mapie jest stosunkowo proste
2. wydaje mi się że jednym projektem się nie przebijesz a przynamniej tak było w moim przypadku jeszcze jakiś czas temu
3. nie wiem co rozumiesz przez ogarnięcie reacta, moim zdaniem najlepiej uczyć sie takich rzeczy pisząc projekty a ewentualne braki nadrabiać w trakcie
@CandyCancer: Przez ogarnięcie reacta rozumiem przerobienie jakiegoś kursu na udemy na podobnym poziomie, jak ten który teraz przerabiam odnośnie JS.

@BomBom: Zdaję sobie sprawę, że nie ma fajerwerków, ale ciężko jest mi wymyślić coś innego - to przyszło mi do głowy bo jest mi w sumie potrzebna taka strona (do szukania ludzi którzy robią to co ja - dość niszowe hobby).
@apneawykopek: Tzn najlepiej postawić sobie założenia projektowe i szukać jak ich spełnić i jak coś zrobić. Kurs przerobisz, pojawi się pierwszy problem do zrealizowania którego nie było w kursie i jest kek. Ale zawsze nawet i na tym udemy, co się nauczysz to Twoje.
@BomBom: @CandyCancer: Kurs który obecnie przerabiam uważam za wartościowy. Wcześniej było błądzenie i szukanie na ślepo. Uważam, że na początek taki kurs jest spoko. Autor przedstawia nie tylko wiedzę, ale też uczy szukania odpowiedzi i rozwiązywania problemów. Zobaczę jak go ukończę jak będę się czuł ze zdobytą wiedzą. Chyba rzeczywiście - już pomału zacznę dłubać sobie na boku, kontynuując kurs równolegle i zobaczymy co przebije się na pierwszy plan w
@apneawykopek: Kursy są spoko, ale własne problemy "zmuszają" wręcz do poszukiwanai odpowiedzi i różnych podejść. Po jakimś czasie w pracy zauważysz że jak masz taska, to myślisz nad róznymi podejściami a nie tym jednym co jest w tutorialu. Ale do podstaw spoko
@apneawykopek: ten kurs jonasa jest całkiem spoko, robiłem go kiedyś i moim zdaniem osobie która nie pisała w js, bardzo się przyda. Będziesz miał przynajmniej jakieś rozeznanie jak działa this, arrow fun, prototype. A nie robił czegoś na pamięć i kopiować kod ze stacka. Więdzę z kursu warto na bieżąco uzupełniać, tymi zadaniami wewnątrz jak i samemu dodawać nowe funkcje to projektów. Później najlepiej jakiś projekt w samym jsie żeby dobrze