Wpis z mikrobloga

1 gb/s to maksymalna szybkość transmisji danych obsługiwana przez tę kartę sieciową. 10 mb/s to najprawdopodobniej twoja realna szybkość transmisji danych, dostarczana przez operatora. Cała ot filozofia.

#edit Możliwe, że źle zrozumiałem. Jeśli pokazuje ci tylko 10mb/s w panelu sterowania, to koniecznie zaktualizuj sterownik
  • Odpowiedz
Kabel/karta sieciowa c


@Kodzirasek: kabel, jakieś urządzenie sieciowe też może ograniczać.. Np. słabej jakości, stary kabel albo z przerwanymi zyłami, bo zakłądam, że z żadnej strony nie podłączasz urządzenia obsługującego max 10Mbps
  • Odpowiedz
@Kodzirasek: karta sieciowa pewnie ma gdzieś na sztywno ustawione 10 Mb/s + i tak i tak sugerowałbym zakup Cat.6 bo wtedy będziesz miał Gbit a nie 100 Mbps bo nie wykorzystasz łącza w 100%
  • Odpowiedz
@loucas: @majk3l: @jakuba94: @Moted: Nagle działła teraz jest 1/GB/s.

Nie wpisywałem żadnej komendy tylko zaktualizowałem Windows 10 i otworzyłem obudowę oraz postukalem w kartę sieciową wiec najbadziej prawdopodobne to ta aktualizacja win 10 ale tez nie mam pewności na 100% co pomogło.
  • Odpowiedz
@Kodzirasek: Ważne że działa. Mi ta komenda pomogła parę miesięcy temu, windows 10 w jakieś aktualizacji wprowadził "super" funkcję która spowalniała ludziom internet. Może w ostatnich aktualizacjach to usuneli i już nic nie trzeba wpisywać.
  • Odpowiedz