Wpis z mikrobloga

Wiem że nikt nie lubi trailerów do wpisów, ale trudno. Zaszczepiłem się, a teraz żałuję - są skutki uboczne w postaci dekoloryzacji (wybielenia, utraty pigmentu) na mniej więcej 50% powierzchni ciała. Jestem jeszcze w podróży, ale czuję, że jak jutro-pojutrze wrócę, to trzeba będzie rozkręcić gównoburzę bo mam dość mówiących mi że nie powinienem o tym mówić, bo to niepodobna, zupełnie niepodobna.

#covid19 #szczepienia
  • 102
  • Odpowiedz
@Karkasonne: niebieski miał podobne po kąpieli w jeziorze prawdopodobnie. Weź sprobuj to posmarować nizoralem i zostawić na 15 minut i spłukać potem. Też parę miesięcy z tym łaził a po takiej kuracji przeszło
  • Odpowiedz
@Karkasonne: zaraz, zaraz. Na początku przedstawiasz sprawę tak, jakbyś był zwyczajnym, zdrowym człowiekiem i ten skutek uboczny pojawił się ot tak, jako tajemniczy NOP. Dopiero później w komentarzach wyszło, że:
- masz przewlekłą chorobę autoimmunologiczną skóry od 6 roku życia
- bierzesz leki immunosupresyjne
- zmieniłeś schemat ich dawkowania, a właściwie odstawiłeś je na 2 miesiące
- dostałeś plam mniej więcej w tych samych miejscach, gdzie pojawiały się stany zapalne sprzed
  • Odpowiedz
@Karkasonne: Mam AZS i często mam przebarwienia w miejscach, w których miałam stan zapalny jakiś czas temu, a skóra dookoła się opaliła. Nie są one tak mocne, jak u ciebie, ale odstawiłeś cyklo, a potem zacząłeś brać ponownie, więc może organizm zareagował gwałtownie na takie zmiany. Dodatkowo nie wiem, jak cyklosporyna brana doustnie, ale takrolimus w maści powoduje dużą przepuszczalność promieni uv przez skórę i trzeba chronić się przed słońcem, więc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AgentGRU: Tak, mam chorobę autoimmunologiczną od 6 roku życia powodującą stan zapalny na skórze. Przyjmuję cyklosporynę. Powiedziałem lekarzowi przed szczepieniem (temu z którym się gada krótko) że biorę cyklosporynę i że mam zamiar odstawić bo to pewnie gryzie się jak białe z czarnym, pokiwał tylko głową.

@Karkasonne: czyli odstawiłeś leki hamujące stany zapalne na skórze przez własną decyzję, bez żadnej zgody lekarza (no tak, pokiwał głową) i teraz masz problemy
  • Odpowiedz
@kociooka: Nigdy nie twierdziłem że jestem ,,normalnym" zdrowym człowiekiem - twierdzę tylko, że nabawiłem się objawów, których wcześniej nie miałem. I nie odstawiłem immunosupresji na 2 miesiące, tylko 2 tygodnie - o czym poinformowałem przed przyjęciem szczepionki lekarza. Zgłosiłem to lekarzowi, którego obowiązkiem jest zdaje się poinformować o tym dalej odpowiednie służby, czego chyba nie zrobił. Nie obchodzi mnie już to ,,sianie dezinformacji", siedzę z tym od 3 miesięcy i nikogo
  • Odpowiedz
@Emkacf: Odpowiedziałem już powyżej na to, minęły już 3 miesiące, a zmiany wystąpiły jak widać głównie w miejscach gdzie słońce ma ograniczony dostęp (boki, krocze, pachy, łopatki). No niestety ale teoria ze słońcem nie trzyma się kupy.
  • Odpowiedz
@Mave: Tak, bo zamiast pokiwać głową na potwierdzenie powinien mi powiedzieć żeby tego nie robić, nie sądzisz? A te leki odstawiłem na 2 tygodnie ponad 2,5 miesiąca temu, to już dawno powinno się zagoić gdyby było spowodowane odstawieniem leków, cykl odnowy skory trwa około miesiąca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Karkasonne: no ja w kwestii zdrowia to wolę się dopytać lekarza i mieć ustne potwierdzenie czy mogę coś brać/odstawić, a nie opierać swoje decyzje na podstawie kiwania głową. Tak ciężko dopytać, albo skonsultować z innym skoro Twój lekarz nie potrafi mówić? W tym momencie pokazujesz tylko że masz trochę mało poważne podejście do kwestii zdrowia, co nie przeszkadza Ci wydawać pewnych opinii na tematy medyczne :)
  • Odpowiedz
@Mave: Tak, decyzja była pochopna, ale odstawiałem już wcześniej tę cyklosporynę okresowo i nic się nie działo, więc dlaczego miałoby się stać tym razem, i to coś takiego? Wszyscy się tylko ze mnie śmieją i zwalają winę na mnie. A przecież powiedziałem temu lekarzowi co mam zamiar zrobić, chyba mógł powiedzieć, że nie jest pewien czy to dobry pomysł, albo skonsultować z kimś, jeśli sam nie był pewien?
  • Odpowiedz