Wpis z mikrobloga

Może to głupie pytanie, ale mnie zastanawia.
Osoba która słyszy to myśli jak by słowami które mógłaby wypowiedzieć.
Jak jest w przypadku osób głuchych od urodzenia? Czy one myślą obrazami? Wyorazeniami? Czy migami które by normalnie chcieli by pokazać?
#gluchoniemi #jezykmigowy #migowy
  • 11
@oblaczek oni chyba po prostu to wiedzą.

Wiesz, tak jak ty nazywasz sie oblaczek, nie musisz tego czytać w glowie.

Chyba na tym to u nich polega w glowie, oni nie słyszą glosu w glowie i jak o czyms myślą to bez wypowiadania w glowie slow.
@oblaczek: Bardziej zastanawia mnie jak taka osoba czyta po cichu. Bo osoby słyszące faktycznie mówią sobie słowa w głowie które są zapisane alfabetem ale jak jest z brajlem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oblaczek: gluchy nie wie jak dane słowo brzmi. Dla niego jest ono gestem. Więc mają łatwiej bo ten język jest uniwersalny
Ty jak gadasz z Anglikiem, to zapewne najpierw myślisz po polsku co mu powiedzieć, a potem jak to przetłumaczyć
  • 0
@kaspil chodzi mi o to że gdy np. Jadę rowerem to zastanawiam się co zjem na obiad i prowadzę swojego rodzaju monolog. Który no jest moim głosem a dokładniej językiem polskim mówionym. Więc ja się zastanawiam gdy osoba głucha jedzie rowerem (chpciaz nie wiem czy prawie może bo no może być to dla niej niebezpieczne) i myśli co zjeść na obiad to czy jej tym głosem jest wygląd migow, czy są to