Wpis z mikrobloga

Mireczki powiedzcie mi jak wygląda sprawa z rezygnacja z paczki jak się kupowało na firmę na Allegro.
Jak kupię jako Konsument, to mogę odebrać a potem odesłać jak również nie odebrać i wtedy paczka wróci do sprzedawcy.
Jeśli kupię na FV na spółkę, to po odebraniu paczki nie mogę odstąpić zgodnie z ustawą tylko musiałbym prosić sprzedającego o przyjęcie towaru i korektę, a to jest uznaniowe...
A co w sytuacji, gdy nie odbiorę paczki kupowanej na FV na spółkę (idzie allegro smartem)? Czy przepisy zobowiązują mnie do jej odebrania czyli sprzedający może ode mnie oczekiwać, że będzie ją wysyłał do mnie w nieskończoność (i będzie chciał zwrotu kosztów przesyłki) czy raczej po prostu z uwagi na nieodebranie jest zmuszony do zrobienia korekty FV (została wysłana FV e-mailem)?
#allegro #allegrosmart #prawokonsumenckie #spzoo #prawo #ecommerce #zakupy
  • 6
A co w sytuacji, gdy nie odbiorę paczki kupowanej na FV na spółkę (idzie allegro smartem)? Czy przepisy zobowiązują mnie do jej odebrania czyli sprzedający może ode mnie oczekiwać, że będzie ją wysyłał do mnie w nieskończoność (i będzie chciał zwrotu kosztów przesyłki) czy raczej po prostu z uwagi na nieodebranie jest zmuszony do zrobienia korekty FV (została wysłana FV e-mailem)?


@PepeXD: essentialia negoti umowy sprzedaży jest to że kupujący musi
@PepeXD: w przypadku, kiedy kupujący poprosił o fakturę, zakup przestał być konsumencki i ewentualną rezygnację z zakupu powinien uzgodnić ze sprzedawcą.

Jeśli Strony nie porozumiały się i nie było rezygnacji przez wysyłką paczki, kupujący ma obowiązek ją odebrać. Jeśli tego nie zrobi sprzedawca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami, jakie poniesie za zwrot nieodebranej przesyłki przez sprzedającego oraz ponownego nadania (jeśli nie porozumieją się co do rezygnacji z zakupu).