Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki, ostatnio zacząłem się zastanawiać nad losami Pratasiewicza i Sapiegi odkąd zostali aresztowani. Przyznam, że dawno nie śledziłem ich sytuacji.

Czy ktoś, kto jest bardziej na bieżąco mógłby streścić co się z nimi dzieje?

Bo przyznam szczerze, że czuję się trochę zdezorientowany - najpierw ściągnięcie samolotu do Mińska i aresztowanie, potem wywiad w TV, areszt domowy, wywiad z litewskim dziennikarzem z obstawą + pisanie na Twitterze Pratasiewicza, że w sumie to nie było żadnych tortur i jest cacy.

Nie chcę siać tutaj żadnych teorii spiskowych - myślicie, że KGB złożyło mu "propozycję nie do odrzucenia" w zamian za życie?

#polityka #bialorus #geopolityka
  • 4
@thomson88: Niby ich wypsucili do aresztu domowego. Ale zezwolono mu na pisanie w necie, gdzie inni polityczni albo siedza, albo sa wypuszczeni z zakazem korzystania nawet z telefonu. Wiadomo, ze jest kontorlowany, kwestia na ile gra w jakims celu, na ile go przerobili, na ile gra bo sie boi lub czy grał ale wczesniej...
@szurszur: No właśnie nie spina mi się to wszystko biorąc pod uwagę to co piszesz, że opozycjoniści albo siedzą albo mają zakazy.
Co do chęci ugrania czegoś przez Pratasiewicza to też o tym myślałem - szczególnie, że miał być przesłuchany przez prokuraturę DRL i ŁRL w związku z jego obecnością w batalionie AZOW i raczej by mu tego nie przepuścili.
@thomson88: No wypuscili go dlatego, że on mówi teraz rzeczy korzystne dla Łukaszenki. Na pewno go pilnują i fizycznie i w sieci. Spróbuje coś zrobić to go zamknał.
Ci którzy sie przyznadza dostaja nizsze wyroki.
@szurszur Czyli de facto chłop zrobi WSZYSTKO żeby nie trafić do Ługańska gdzie mu wklepią ludobójstwo czy coś i powieszenie. Łukaszenko jest jego jedyną nadzieją, idealnie wtopił sprawę