Wpis z mikrobloga

@bz333: 1. Twoja wiertnica czy pracujesz dla kogoś?
2. Jaka głębokość otworów?
3. Masz/ macie inne maszyny czy tylko to?
4. Dużo macie zleceń na wiertnice? Ile do przodu macie umówionych klientów?
5. Jedna osoba poradziłaby sobie z obsługą i naprawami wiertnicy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: Przewód wiertniczy składa się z odcinków po 1,5m każdy. Po przewierceniu każdego nowego półtorametrowego odcinka całość przewodu trzeba wyjąć, i po prostu sprawdza się co wyciągnęło się na jego ostatniej części.
Czyli żeby sprawdzić co jest naprzykład do 3 metrów wgłąb to:
1.wiercisz pierwszy odcinek 1,5
2.wyciągasz świder i sprawdzasz co wyciągnąłeś
3.wpuszczasz do otworu z powrotem 1,5m odcinek świdra i dokładasz kolejne 1,5m świdra żeby dowiercić się do
  • Odpowiedz
@omajgydnes:
1.Dla kogoś
2.Na pace mamy 20m przewodu, ale zazwyczaj nie wiercimy głębiej niż te 6-9m, choć zdarzało się wiercić i na 15m.
3.Nie
4.Zależy od miesiąca, zazwyczaj dochodzą na bieżąco nowe tematy. Powiedziałbym że średnio są 3 wyjazdy na wiercenia w tygodniu ale zdarzają się tygodnie gdzie codziennie jest teren.
5.Jedna osoba da radę ale znacznie szybciej i wygodniej wierci się w 2 osoby.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? widząc to zdjęcie aż mi się przypomniało jak pracowałem w geologii. Rynek tak dobity januszexami że 3000 zł to była wypłata marzeń w mieście wojewódzkim. Ludzie po studiach (inżynierowie) też frajerzy bo sie nie cenili i #!$%@? po 13 zł/godz. Nigdy więcej, #!$%@? się błotem i #!$%@? z tego mieć.
  • Odpowiedz
@omajgydnes: Raczej nie wierci się pojedynczych otworów. Zazwyczaj pod dom jednorodzinny wierci się 3/4 otwory i do tego opracowuje się dokumentacje, cena za całość to około 1-2k.
  • Odpowiedz
@bz333: a wiercenie studni głębinowych to już inna wiertnica prawda?
Szef nie chce rozszerzyć działalności o studnie głębinowe? Za jedną taką studnie się bierze po 5-7 k z tego co wiem
  • Odpowiedz