Wpis z mikrobloga

potrzeba podpowiedź jak w prosty sposób ogarnąć ograniczenie przepustowości.

Gdzie pomiędzy Cisco 6500, Cisco 7600 oraz ASA 5540 potrzebuje założyć QOS na przepustowość.

Ale 6500 i 7600 na większości portów nie obsługują tego QOS, a według tutorialu z ASA (przez ADSM ) nie mam opcji w POLISE - QOS .

Droga Logiczna - 7600 ( jako brama ) - > ASA 5540 - > 6500 jako core sieci --->reszta sieci
Droga fizyczna - 7600 -> 6500 -> ASA -> 6500 ---> reszta sieci
#cisco
  • 13
@Showroute_pl: L3 jest na interface vlan (outside, inside ) 7600 , fizyczne porty a raczej portchanele pomiędzy urządzeniami są jako accessy.

Ale sprawdzałem L2 i L3 na 7600 fizycznych, vlanowych oraz portchaneli -- brak obsługi QOS na przepustowość, na 6500 to samo
@Showroute_pl: Sprawdzałem na Vlanach ( L3 inside , outside ), portchanelach i fizycznych portach. - zawsze brak obsługi QOS. Teraz sprawdziłem na portach SW 720 - to samo. Z opisów na stronie Cisco wynika że większość portów 6500 oraz 7600 nie obsługuje QOS.

A nie mam innego pomysłu jak przyciąć prędkość ( główna sieć Internetowa ma 500 mega, a chciałbym aby sieć dla gosci ( oddzielny Vlan - całość już działa)
@d1sconn3cted: Od tygodnia siedziałem nad uruchomieniem całego nowego systemu dostępowego do neta, sieć główna mi działała już w piątek, gorzej z gościnną która musi mieć narzucone trochę obwarowań.

Ale najważniejsze działa i testowo odpaliłem sieć dla gości na jeden budynek.