Wpis z mikrobloga

Warroza lubi pozostawiać rośliny kwietne nawet po przekwitnięciu jako piękny element niedocenianej łąki typu suche badyle. Taka łąka odwdzięcza się np. drugim kwitnieniem z tęsknoty za rozmnożeniem. Korzystają z tego różne zapylacze, a także pasożyty i inne różne dziwy gniazdujace w takich suchych badylach. Suche badyle możne przetrzymywać całą zimę. Najlepsze jest to, że nic nie trzeba przy nich robić.

#dzicyzapylacze #ekologia #natura #przyroda #srodowisko #pszczoly #pszczelarstwo #kwiaty #rosliny
R.....a - Warroza lubi pozostawiać rośliny kwietne nawet po przekwitnięciu jako piękn...

źródło: comment_1627990995Gumuigx9MQEtp9D2cEMOpC.jpg

Pobierz
  • 7
@Radio-Warroza: Przekręcasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twoja sytuacja nie przystaje do mojej.
Zajmuję się specyficznym siedliskiem, cennym przyrodniczo pod względem błonkówek i nie mogę pozwolić na to, żeby zarastało. Muszę dbać o to, żeby ziemia była odsłonięta. Część terenu jednak porastają takie chaszcze, że mogłabym z Tobą pewnie nieźle konkurować i tam właśnie żeruje cała pozostała banda i drapieżniki.
Dla Ciebie nie ma to może znaczenia i
@Megachilidae staram się nigdy nie być złośliwy, a jeśli mi to wyjdzie to niechcący. Mam nadzieję, bo ideałem nie jestem . Natomiast żartowanie uważam, że sprawić może, że życie wydaje się lżejszym. Ale ogólnie emotikonki z uśmieszkiem oznaczają u mnie żart.