Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad pierwszym #tablet w swoim życiu kosztem laptopa(posiadam jakiś prosty Lenovo, który w zupełności mi wystarczy). W sumie #laptop używam tylko do przeglądania neta i oglądania video jeśli robię jakiś kurs. Jako fan #apple brałbym pod uwagę #ipad, lecz póki co podchodzę do tego na spokojnie bo nie jestem pod żadną presją żeby wymieniać sprzęt teraz. Jakie widzicie argumenty, żeby przerzucić się na tablet i zrezygnować z laptopa?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@typeczek: Jak oglądasz dużo wideo to lepiej weź coś na androidzie, bo na ipadzie nie zainstalujesz wtyczek blokujących reklamy czy yt vanced.

Do tego jakiś pokrowiec z wbudowaną klawiaturą, mini myszka, żeby klikać kursy i jedziesz.

Nie bierz Lenovo yoga z wbudowanym rzutnikiem, bo szybko się nudzi i żre mnóstwo prądu.
@typeczek: na początku roku przesiadłem się z laptopa na iPada Air + klawiatura Logitech + Apple Pencil.

W sumie nie narzekam, ale jeżeli chodzi o argumenty za przesiadką to nie ma ich zbyt wiele:
- mniejszy, lżejszy, długo trzyma bateria
- ekran dotykowy
- Apple Pencil jest sztosem jak się robi dużo notatek albo rysuje/szkicuje. Inne rysiki do tabletów nie mają podjazdu

Jest natomiast sporo rzeczy których trzeba być świadomym jak