Wpis z mikrobloga

  • 230
Po wydarzeniach z #katowice zebrałem przemyślenia pewnej części użytkowników wykopu, zapraszam do lektury, samemu nigdy nie wierzyłem w to, że istnieją ignoranci o takiej skali bezduszności:

- jeśli stoisz w obrębie jezdni, to można Ciebie normalnie rozjechać, jeśli ktoś z wykopu uzna Ciebie za patologię

- jeśli masz 19 lat to nie wolno Ci posiadać jeszcze dziecka, bo wtedy jesteś nienormalny, ze złego domu albo jesteś patologią.

- w dodatku, jeśli masz 19 lat i jesteś, uwaga:
K O B I E T Ą
to użytkownicy wykopu mają prawo do mówienia co powinnaś a czego nie powinnaś robić, nawet jeśli jesteś dla nich osobą obcą

- jeśli pasjonujesz się grafiką komputerową i programowaniem, to nawet jeśli kogoś rozjedziesz ruszając autobusem z odległości kilku metrów znajdą się ludzie, którzy nazwą Cię "poczciwym człowiekiem"

- jeśli posiadasz dziecko, to zostajesz automatycznie zakwalifikowany jako patus, jeżeli wykop stwierdzi że przebywasz w obecności innego patusa.

- kobiety zdają się być waszymi największymi wrogami, jakakolwiek próba wypowiedzenia się w sposób inny niż negatywny na ich temat automatycznie sprawia, że zostajesz nazwany białorycerzem,

- zabawną ironią losu jest, że sympatyzując i usprawiedliwiając kierowcę, wasz obraz jest identyczny jak obraz tych dziewczyn broniących młodego chłopaka, który spowodował wypadek

- wykonując zawód kierowcy autobusu miejskiego nie potrzeba mieć trzeźwego umysłu, no bo w końcu każdy może się zestresować, a wypadki zdarzają się każdemu, dodatkowym usprawiedliwieniem jest dla was oczywiście fakt, że na drodze stała patologia
  • 51
  • Odpowiedz
@gzyms111: mnie to też autentycznie przeraziło. Ale wiesz co? Przed chwilą przeczytałem sobie na Facebooku informację o tym, jak to 60-letnia kobieta wyszła na balkon zapalić i ten balkon się zarwał pod nią. Spadła piętro niżej na szczęście na kolejny balkon i na szczęście nic się jej nie stało. Komentarze? „palenie zabija”, „za dużo ważyła” itp. itd. I tym razem to nie były gimbusy, czy młodsi ludzie, ale w pełni
  • Odpowiedz
czego ty wymagasz od usera wykop lat 14-17? Urosną im fiutki bd mieli dzieci zrozumieją , że czasem będą chcieli je zostawić u babci i się pobawić.


@Majkel94: Może wzorem patuski mają już dwójkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
Ja nie mam zdania w temacie, zbieram tylko wypowiedzi niektórych użytkowników wykopu z ostatnich kilku dni w jednym miejscu
  • Odpowiedz
@gzyms111: To wynik socjalizmu - w normalnym ustroju wszyscy by jej współczuli "szkoda dziewczyny, durna, puszczalska, ale miała całe życie przed sobą, żeby zmądrzeć".

W socjalizmie człowiek człowiekowi wilkiem.
  • Odpowiedz
@gzyms111: Każda śmierć jest tragedią. Wydaje mi się jednak, że trochę się zagalopowałeś. Na filmie wyraźnie widać, że ludzie się biją i szarpią. Sformułowanie

jeśli stoisz w obrębie jezdni

nijak się ma do sytuacji. Dodatkowo - już dzieci w podstawówce uczy się, że na jezdni się nie stoi, nie bawi i przez nią nie przebiega. Inną sprawą jest, że kierowca wyraźnie przycisnął gaz i ruszył ze znaczną prędkością. Gdyby wykonał
  • Odpowiedz
@ufo99: nawet dzieci w podstawówce rozumieją jednak, że czasami, z tych czy innych przyczyn, może się zdarzyć, że się na tej jezdni stanie. I rozumieją także, że jeśli jesteś kierowcą auta a ktoś stoi o kilka metrów przed maską to nie wciskasz gazu i nie rozjeżdżasz tej osoby na miazgę.
  • Odpowiedz
  • 6
@ufo99 doczytaj dokładnie początek postu, to nie są moje przemyślenia

Przypomnę Ci tylko jednak, że były dwa uderzenia:
pierwsze uderzenie - nie doszło do rozjechania
drugie uderzenie - nastąpiło po 3-4 sekundach, w których autobus stoi w miejscu, a kobieta jest dokładnie przed przednią szybą, dla kogoś kto rusza patrząc na jezdnię nie byłoby żadnych wątpliwości czy ta kobieta stoi na drodze autobusu czy nie.

Wytłumacz mi też w jaki sposób
  • Odpowiedz
- jeśli stoisz w obrębie jezdni, to można Ciebie normalnie rozjechać, jeśli ktoś z wykopu uzna Ciebie za patologię

- jeśli masz 19 lat to nie wolno Ci posiadać jeszcze dziecka, bo wtedy jesteś nienormalny, ze złego domu albo jesteś patologią.


- w dodatku, jeśli masz 19 lat i jesteś, uwaga:

K O B I E T Ą

to użytkownicy wykopu mają prawo do mówienia co powinnaś a czego nie powinnaś robić, nawet jeśli jesteś dla nich osobą obcą
  • Odpowiedz