Wpis z mikrobloga

#grafika
Chce wydrukować ładną kartkę "urodzinową" w drukarni. Ci poinstruowali mnie żebym dodał "spady" (ja niegraficzny) o takie:
Mogę im normalnie do tego pdfa wgrać zdjęcie tego co chce wydrukować do środkowej ramki, odesłać w pdf i to przyjmą?
Mam program do edycji pdf.
Czy musze #!$%@? kombinować z jakimś formatem .jpg i wysłać plik z dokładnością co do pixela?
Korges - #grafika
Chce wydrukować ładną kartkę "urodzinową" w drukarni. Ci poinstruo...

źródło: comment_1627935856olnKueAmNkeizEzFoc7Q0J.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Korges: w spadach chodzi o to, że musisz zrobić obrazek większy o te 3-5 mm z każdej strony, ale ze świadomością, że te skrawki zostaną odcięte. Robi się tak, bo maszyna tnąca nie jest doskonała, i mogłyby zostać gdzieś białe krawędzie. Po prostu rozciągnij to zdjęcie poza przerywaną ramkę.
  • Odpowiedz
@Korges: No cześć. Zrób to wg wzorca, ale jak chcesz wkurzyć drukarza, to rób bez spadów ;) Czyli zdjęcie umieść na formacie brutto (ten 213 x 300), obetną Ci z każdej strony po 1.5 mm (będzie pełne A4) i nie będzie brzydkiej, białej ramki. Margines wewnętrzny możesz olać - to takie bezpieczne pole na którym powinny się znaleźć wszystkie ważne elementy projektu (bo jest niebezpieczeństwo, że w tym miejscu może uciąć
  • Odpowiedz
Tak zrobiłem, umieściłem te swoją kartkę tj w środku tej czerwonej ramki. Kwestia czy on to przyjmie w pdf, czy ma być jakiś inny format. Ja niewiem jak działają takie drukarnie. PDF ma jakiś stały określony rozmiar
przecież i tam na bank nie ma tych spadów brutto wliczonych
  • Odpowiedz
@Korges: Format pracy zadajesz w programie graficznym. Nie wiem w czym to robisz, ale stwórz projekt o wymiarach 213x300 mm pamiętając, że te 1.5mm po bokach odpadnie. I tyle.
  • Odpowiedz