Wpis z mikrobloga

Opony już kupiłem, Yokohama Geolandar AT G015. Teraz pytanie jak to się będzie zachowywać na drodze w warunkach zimowych? Dotychczas zawsze używałem zwykłych opon. To są opony całoroczne, ja zawsze używałem innych opon w lecie a innych w zimie. Jest sens kupować jeszcze nowe zimówki?
https://www.oponeo.pl/model-opony/yokohama-geolandar-a-t-g015
#offroad #samochody #opony
Wyszynkowski - Opony już kupiłem, Yokohama Geolandar AT G015. Teraz pytanie jak to si...

źródło: comment_1627916678u40vdnc91A1RlfcvD5Vet6.jpg

Pobierz
  • 16
@Wyszynkowski: ta opona ma w oznaczeniu taka górę ze śnieżynką? Bo wtedy jest traktowana jak zimowa- bez tego nie wpuszczą Cię np. do Szwajcarii. Ja jeździłem w zimie na M/T, a teraz w osobówce mam całoroczne i wywalone. Może w górach nie podjechałem pod jedną oblodzona górę (ale był na niej zakaz ruchu) ale jak nie jeździsz bo beskidach czy sudetach to totalnie bym się nie przejmował.
@Wyszynkowski:

Poprzednia zima w Zakopanem, byłem y61 na tych samych oponach 35 cali i jazda po ośnieżonych stromych drogach wyglądała jak jazda na sankach. Zwłaszcza przy zjeżdżaniu i hamowaniu od razu stawiało bokiem. Natomiast kolega na zimówkach w ogóle nie miał tego problemu
@Wyszynkowski: zachowują się gorzej od zimówek w zimie i od letnich w lecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeden jeździ ostrożne to powie, że ok (dla mnie M/T w zimie były OK) a drugi co #!$%@?, powie, że beznadziejnie. Dostosuj swoją jazdę do warunków i będzie git. Ja miałem dodatkowo zestaw łańcuchów na sytuacje awaryjne, co tobie też polecam zakupić.
@kapslusz: mieszkam na podkarpaciu gdzie nie odśnieżają drogi zimą, jazda jak #!$%@? nie ma tu nic do rzeczy, chcę żeby opona radziła sobie w zimie jak zimowa.
@bebzunkabzun: dzięki za info, czyli muszę szukać zimówek na zimę xD
@WormRider: dzięki. Łańcuchy mam ale teraz myślę że za małe będą na te opony i trzeba będzie jednak kupić nowe większe. Choć i tak z tego co pisze Kolega wyżej trzeba
@jihaad: to teraz przeczytaj sobie komentarz Kolegi @bebzunkabzun

" byłem y61 na tych samych oponach 35 cali i jazda po ośnieżonych stromych drogach wyglądała jak jazda na sankach. Zwłaszcza przy zjeżdżaniu i hamowaniu od razu stawiało bokiem"

Oznaczenie zimowe jest, czy Yokohama to markowa opona - oceń sam.
@jihaad: trzymasz się mocno swojej wersji. Większe opony, szersze opony, większe pole kontaktu z podłożem. Wg Ciebie problemem przyczepności są zbyt duże opony. No gościu xD Mieszkam na podkarpaciu, w górach, zimą droga nie odśnieżana, mam obawy i złe doświadczenia
@Wyszynkowski: testowałem te opony i zimą znośne niczym tanie budżetowe zimówki np. kormoran. Jak już chcesz drugi komplet to polecam kupić zimowe 4x4 z insy są śmiesznie tanie i dobrze trzymają. Świetnie jeździło mi się też zimą na hankook AT z homologacja zimowa.
Kolegi od patrola bym słuchał z pewną dozą ostrożności, patrole są tak ciężkie że ślizgają się na wszystkim co już miałem okazję sprawdzić ( ͡°( ͡
@Wyszynkowski Za bardzo dobry zestaw opon zimowych i letnich kupisz 1,5 zestawu całorocznych. Ja bym poszedł w zimowe i letnie całe koła (z felgami) bo nie lubię półśrodków. Ktoś kiedyś powiedział że jeżdżąc autem twoje życie i zdrowie zależy od jakości kawałka gumy o powierzchni kartki A4...
W kwestii wyważania polecam proszek counteract raz wsypiesz w środek koła i możesz zmieniać pod domem, koło samo się wyważa w trakcie jazdy.