Wpis z mikrobloga

Opowiem Wam coś jako przestrogę. Moja siostra jest antyszczepionkowa, antylekarzowa i w ogóle wszystko anty. Jak była chora, na cokolwiek, to brała tylko witaminę C i leczyła się jakimiś ziółkami itp. U lekarza nie była od jakiś 10 lat, bo twierdziła, że sama ze wszystkiego wyleczy, aż nagle w ostatni poniedziałek trafiła do szpitala z gorączką 40° i ostrym brzuchem. Okazało się, że ma ogromny torbiel na jajniku i trzeba było ciąć. Lekarz był przerażony tym co zobaczył, bo w środku prawie wszystko gniło już od jakiegoś czasu. Skończyło się usunięciem jajowodów itp. Jak się okazało, już od dawna ją to bolało, ale leczyła się sama, nawet kupowała sobie jakieś perły królowej (jakieś woreczki z ziołami) i sobie je wsadzała, sami wiecie gdzie. Nie potrafię opisać jej głupoty, kobieta 44 lata i taka nieodpowiedzialna... Nawet dla samego swojego dziecka powinna się leczyć, żeby się nie przekręcić, ale cóż. Dodam jeszcze tyle, że nie opłacała składek zdrowotnych w Anglii, bo tam prowadzi działalność i musi teraz zapłacić za cały pobyt w szpitalu i za operację. Teraz apel do dziewczyn! Jeśli czujecie, że coś jest nie tak to chodźcie się badać! Bo to naprawdę nie są żarty! Amen #logikarozowychpaskow #rozowepaski #antyszczepionkowcy
  • 75
honorowi dawcy krwi mają regularne badania krwi


@atonsic9: ale z tych badań nie dostaje się wyniku, prawda? Ja nigdy nie dostałem, nie wiem, może jak się poprosi to można dostać, wydaje mi się że tylko informują jeśli wyjdzie coś nie tak, i chyba bada się tam raczej na obecność chorób przenoszonych z krwią niż niedobory witamin czy inne podobne. Choć w sumie nie wiem.
@ButtHurtAlert: Nie zrozumiałeś mnie bo nie opisałam sytuacji dokładnie - chodzi tu o moment w którym po wykonaniu badań lekarz chce wprowadzić antybiotykoterapię, ale matka pod wpływem namowy kuzyna homeopaty lekarstw nie podaje - właśnie na rzecz „domowych sposobów”. Dla mnie to jest skrajnie nieodpowiedzialne
@Schwarzenigger: Byłeś kiedyś na grupie na fb z fanatykami tej diety? Ludzie „leczą” nią raka itd. Właśnie w tej grupie jest ta osoba, wysłała mi zaproszenie żebym sobie zobaczyła jak bardzo pomocna jest ta dieta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dakkar bo zazwyczaj Ci ludzie, którzy nie chcą się szczepić, nie wierzą również lekarzom i do nich nie chodzą, są sceptycznie nastawieni do wszystkiego

@nicalibres: Nie. Kierujesz się do dwóch różnych grup, z czego pierwszej która nie wierzy w działanie jakiejkolwiek szczepionki na pewno tu nie znajdziesz
@nicalibres: jestem pod wrazeniem ze #!$%@? luzie w 2021 chca sie sami leczyc bo konowaly i szarlatani ... Auto sama naprawia, chleb sama piecze i papierd do tylka sama wycina ? niesamowite ... Ale w koncu Ziemba niezly hajs trzepie na witaminie C lewoskretnej. Ludzie wierza w to gowno zamiast np poczytac o prawidzwym ziololecznictwie ale tez z dystansem.
@nicalibres: spoczko, tylko o ile w Anglii jestes w stanie udokumentować zatrudnienie lub samozatrudnienie to zwykle NHS nie ma mozliwosci sprawdzic czy dokonane płatności byly.
@nicalibres: Szwagierka przyjaciółki tłumaczyła jej niedawno, że niepotrzebnie mama mojej przyjaciółki wycinała czerniaka z uda, bo ona by jej dała zioła i by samo zniknęło (rok temu miała nowotwór złośliwy skóry na powiece, teraz wyszedł na udzie). Szwagierka swojemu własnemu ojcu też zaleca olać lekarzy, którzy diagnozują mu aktualnie guzy na trzustce, bo ona da mu zioła czy inne takie... Oczywiście jest wykształcona, miała wysoką pozycję w mieście w urzędzie miasta.