Wpis z mikrobloga

#psy #zwierzaczki
Mam drobny problem z psem. Jest to kundelek, ma dwa lata, łapie sztuczki, w domu umie się zachować, ale jeżeli chodzi o zachowanie na dworze to już jest różnie. Chciałbym nauczyć psa chodzić przy nodze, bo kiedy wychodzimy na dwór gdzieś dalej niż typowy rejon spacerowy to pies szaleje. Rozumiem, że nowe bodźce i zapachy, ale jednak wolałbym żeby pies nie skończył pod kołami auta na drodze bo się wyrywa. Oglądałem zaklinacza psów na netflixie i yt, poczytałem, doinformowałem się od ludzi, no i wychodzi na to że najlepsza metoda to smycz zaciskowa, dławik, albo prowadzenie psa za obroże. Mój pies chodzi na flexi i szelkach typu guard. Co możecie powiedzieć nt smyczy dławików itd? Nie mogę przekonać do tego dziewczyny, bo traktuje to zwierzę jak członka rodziny i nie chce żeby pies się męczył, i mówi że to brutalne. Z kolei rozmawiałem z osobą która psa wyszkoliła do chodzenia przy nodze w zaledwie pięć dni za pomocą sznura który sam się zaciska i luzuje na szyi psa, i mówi że pies szybko ogarnie co i jak, i wcale nie jest to dla niego wielka krzywda. Także doradźcie jak przekonać do treningu dziewczynę, i czy w ogóle warto się za to brać
  • 12
@zacky: Zróbcie mały eksperyment, niech dziewczyna Tobie założy taką zaciskową smycz/dławik na 5 dni i zobacz - jeżeli się sprawdzi, to załóż ją psu, jeżeli nie, to kup lepiej smycz przepinaną.
@robertx: to nie bait, serio chciałbym po prostu móc wyjść gdzieś z psem bez strachu że już z nim nie wrócę, bo umie czasem iść spokojnie chodnikiem, po czym wyrwać w stronę ulicy jak #!$%@?
@lalalama: jaki ma wpływ taka smycz? Nie chodzi o to że chcę tego psa zamęczyć, dlatego się chcę doinformować, nie spinaj dupy. Z relacji różnych osób wynika że pies się czuje niekomfortowo przez dzień lub
@zacky: Flexi nie jest generalnie zbyt dobrym pomysłem, ani inne dławiki. U mnie pies nauczył się chodzenia przy nodze na komendę "noga" stopniowo. Najpierw naucz go skupiać na Tobie uwagę na dworze w siadzie lub staniu czyli wołaj po imieniu i jak spojrzy to dawaj smaczki albo np jak podejdzie to dawaj smaczki, zabawkę. Potem to samo tylko w ruchu. Celem jest by pies podążał za Tobą utrzymując jednocześnie skupienie. Dużo
@zacky: Aaa ja jeszcze mam gwizdek, obejrzyj sobie filmik na YT Przywołanie awaryjne. I nie zniechęcaj się obraźliwymi komentarzami. Ja raz prosiłam tu o pomoc bo pies skomlał jak zostawał sam i usłyszałam że jak skomle to mam go nie zostawiać i że pies przeze mnie cierpi bo ja chce sobie wyjść do sklepu albo na piwo( sytuacja była wtedy zupełnie inna, musieliśmy wyjść na kilka godzin wieczorem i sąsiedzi się
@zacky: Przy zaciskowej pies czuje strach przed bólem a nie to, żeby respektować swojego właściciela.
Nie spinam dupy, po prostu jakbyś się czuł, gdybyś musiał w takim czymś chodzić? Flexi są dobre dla małych, spokojnych piesków, w sytuacji gdy masz większego/bardziej ruchliwego/aktywnego to jest to bardzo trudne i kłopotliwe.

Nasz psiak nigdy nie chodził przy nodze, zawsze gdzieś obok, przed nami ale spokojnie. Niejednokrotnie jakiś obcy pies próbował naszego zaatakować to
@zacky: wyobraź sobie, że za każdym razem, jak bardzo chcesz gdzieś pójść, to ci odcina dopływ powietrza. Tak działa dławik ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsze kilka dni jeszcze walczysz, ale potem odpuszczasz i się "przyzwyczajasz", mając x tyłu głowy, że zawsze możesz znowu zacząć się dusić. No super sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z chodzeniem na smyczy - najpierw rozpoznaj, kiedy ciągnie (do
@r__k: tam gdzie se może połazić, to by łaziła, problem jest z wyjściem w miasto albo do weta. Wiem że pies to nie zabawka, ani nie niewolnik żeby robił co mu każę, tylko nie chcę żeby biegał od lewej do prawej , zatrzymywał się na środku drogi przez co na niego wchodzę, i żeby na ludzi nie skakał albo pod auta. Spacer typu idź se połaź i się załatw, to wiadomo
@zacky: jak wyżej - rozkmiń sobie czemu ciągnie, albo pracuj nad "noga". Najpierw w domu, potem w jakimś odludnym miejscu i stopniuj trudność. Weź dużo żarcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)