Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Jakie polecicie tarcze do szlifierki z Castoramy? Rozmiar 125. Potrzebuje do stali i drewna.
Pierwsza tarcza od ParkSide, wyłamała się na 4 pręcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@R__R: uniwersall fit to noname, choć używam, bi średnio patrzę co kupuję, jeden pies. Norton to już jakaś marka. To, że ci się tarcza wyłamała, to albo użyłeś bardzo cienkiej, albo nie masz czucia w szlifierce. Z drewnem to nie kombinuj bez regulacji obrotów.
  • Odpowiedz
@Rafalski45: mam regulację obrotów ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tarcza wyłamała się od środka (ot, otwór się powiększył o średnicę mocowania szlifierki). Możliwe, że ją trochę docisnąłem przy cięciu kątownika. Wezmę Nortona i zobaczę czy dotnę jeszcze z 15 prętów zbrojeniowych i kątowniki (jakieś stare prlowskie, które były włożone od podłogi pod sufit..., pod betonem).
  • Odpowiedz
@R__R: nie kupuj tarcz w casto ani leroy. Idź do sklepu metalowego, tam w tej samej cenie dostaniesz dużo lepsze tarcze. Ewentualnie jak już wiesz jaki producent to sobie kup w sieci.
  • Odpowiedz
@ksiak: Dzięki :) Potrzebuję dociąć na już dwa kluczowe elementy, a tak sobie resztę zamówię z internetu :) W między czasie znalazłem na YT fajny test tarcz i wiem już co kupować, a co omijać szerokim łukiem.
Szlifierka to niebezpieczny sprzęt, lepiej zapytać się doświadczonych niż spędzić wieczór na sorze :)
  • Odpowiedz