Wpis z mikrobloga

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

"Rada Przedsiębiorczości zapewnia, że większość przedsiębiorców jest gotowa ograniczyć swoją ofertę wyłącznie do osób zaszczepionych lub posiadających certyfikat COVID-19, a tym samym finansowo partycypować w walce z pandemią koronawirusa i wesprzeć cele narodowego programu szczepień"


Skąd takie dane, że większość przedsiębiorców jest gotowa to zrobić? Instytut Danych z Dupy? Bo ja mam w otoczeniu przedsiębiorców i oni chcą normalnie działać, bez sprawdzania czy ktoś jest zaszczepiony czy nie.

Ponawiam
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ja to sobie wymarzyłem, ze wszyscy tacy maja taka opcje w obie strony.
Idziesz do knajpy i cyk - na zadanie certyfikaty szczepień od firmy, od zarządu, od wszystkich zatrudnionych.
Ale także dostawców i pana Mietka co naprawiał rurę w kiblu - bo masz prawo czuć się bezpiecznie.

Obowiązek comiesięcznego zaświadczenia o niezaleganiu w zusie, publicznie wywieszone. I z US k regularnym wpłacie zaliczek.
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ta śmieszna grafika dalej nie jest odpowiedzią na moje pytanie. To że jakieś grube ryby na szczycie łańcucha pokarmowego biznesu sobie cos napisały, nie sprawi że mali i mikro przedsiębiorcy również podzielą ich zdanie. Co więcej, jestem przekonana, że większość z tych przedsiębiorców pierwszy raz słyszy o tej radzie xD
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Myślisz, że Tanajno, memcen, Berkowicz, Dziambor i Korwin z Sochą mają większe rozeznanie o co chodzi 328 000 pracodawców?


Oczywiście, ze nie, bo to pajace. Dlatego nie powinni, tak samo jak ta rada, narzucać czegoś przedsiębiorcom i wypowiadać się w imieniu większości, bo zarówno jedna jak i druga strona, nie ma do tego żadnego prawa.

No i zacznij mi odpowiadać na pytania, a nie odwracasz kota ogonem, wyciągając jakichś
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Oni chcą mieć prawo legalnie nie obsługiwać antyszczepów.


Tak? Z tego co ja wywnioskowałam, to nie chcą kolejnego lockdownu i dlatego tak napisali.

To niech sobie ci z rady nie obsługują nawet spasionych prosiaków, nic mi do tego. Ale niech nie narzucają swojego zdania innym, bo w niektórych branżach, w niektórych lokalach jest to NIEWYKONALNE.
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
Ja wiem, że Ty o prowadzeniu biznesu wiesz tyle co widziałeś ze swojej piwnicy, czyli nic, bo nie wychodzisz do knajp itp. Ale już widzę jak pani Bożenka z salonu fryzjerskiego w Pcimiu Dolnym albo obcokrajowiec z budki z kebabem przy trasie sprawdza ten paszport xD Zejdź na ziemię xD
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: No czyli jak to będzie dobrowolne przez przedsiębiorców, to się skończy tak jak ze wszystkim, czyli ludzie to po jakimś czasie oleją.

Prawda? To jest narzucanie? Danie możliwości?


No ta "rada" w zaznaczonym przez Ciebie fragmencie już narzuca swoje zdanie i ekstrapoluje je na "większość przedsiębiorców".
  • Odpowiedz