Wpis z mikrobloga

#psy
Nieśmiało planuję adopcję psa. Pytanie jest następujące. Szukam w mieszkaniu miejsca na legowisko i przychodzi mi do głowy róg salonu, przy ścianie. Miejsce ciekawe, bo za dużo się tam nie dzieje. Jednak w pobliżu znajduje się moje biurko. Siedziałbym tyłem do legowiska z krzesłem bardzo blisko. Ze względu na regał z książkami, wejście do tej "zatoczki" mielibyśmy wspólne. Cisza spokój, prócz ewentualnych spotkań zdalnych i mojego wstawania do kuchni, toalety. Z drugiej strony pokoju było by jeszcze spokojniej, ale naprzeciwko miałby klatkę z królikiem, nie wiem, czy powinien znajdować się tak blisko miejscówki innego, ruchliwego zwierzaka. Coś podpowiecie? Może jakaś odpowiedniej wielkości klatka, żeby skompensować bliskość mojego miejsca pracy?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@debug: wpuść psa i niech sobie sam miejsce wybierze, tam gdzie najczęściej będzie się kładł tam położysz mu posłanie ( o ile to będzie sensowne miejsce a nie na środku toalety etc )
  • Odpowiedz
@debug: jeśli nie masz innej opcji, to klatka kennelowa osłonięta kocem powinna dać radę.
A jak nie, to daj psu wolną rękę - moja ma cztery miejsca - dwa legowiska, kanapę i łózko w sypialni + cała podłoga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@debug: My jak wzięliśmy szczeniaka to szybko się przyzwyczaił do legowiska. I tak było mu wszystko jedno gdzie ono leży. W ciągu dnia w salonie. W nocy przy naszym łóżku bo trochę popiskiwał jak spaliśmy. Ogólnie gratuluje decyzji. Jest to mój pierwszy psiak i nie wyobrażam sobie teraz bez niego życia :)
  • Odpowiedz
@P4ncernik, @j3bzz, @marta: namówiliście, niech sobie wybierze, oczywiście prócz łóżka ( ͡° ͜ʖ ͡°). I tak muszę mu zrobić tam miejsce za biurkiem, jak sobie tam pójdzie, to ok, jak nie, to nie.
  • Odpowiedz
@J3bzzz: @P4ncernik: @debug: teoretycznie nalezy samemu wybrac miejsce psu na legowisko - bo jak wybierze sobie sam to duza szansa ze wybierze łóżko lub kanape. A trzeba pamietac ze legowisko to swieta strefa psa - ma sie tam czuc bezpiecznie, nie wolno go tam karac, zaczepiac itp.
Inna sprawa ze dobrze jak pies ma zadaszone legowisko - dlatego klatka jest dobra dla duzych psow, a dla
  • Odpowiedz
@debug: pies w łóżku to akurat bardzo spoko sprawa, ale mówię to ze swojej perspektywy, bo mój pies jest łatwy do utrzymania w higienie( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krabpustelnik: Jeszcze muszę dograć parę rzeczy. Naczytałem się i naoglądałem filmików. Schronisko w mojej okolicy oferuje pomoc w kwestii sprawdzenia reakcji na królika, ktoś może go przyprowadzić. Później 3 spacerki zapoznawcze, tylko w weekendy, więc realizacja 2-3 tyg., jest czas na przemyślenie i zapoznanie.
  • Odpowiedz
@matra: no pewnie, mój prawie na pewno wyląduje w łóżku, ale plan jest taki, że z pół roku przynajmniej będziemy się poznawać, żeby sobie nie pomyślał, że może wszystko.
  • Odpowiedz
@debug: spanie w łóżku to nie myślenie, że psu wszystko wolno - od tego jest ustalanie zasad. Możesz nie wpuścić psa do łóżka nigdy, jednocześnie nie wprowadzając w życie żadnych zasad i granic i pies i tak będzie się zachowywał nieodpowiednio, a możesz psa wpuścić do łóżka pierwszego dnia. Psy tak nie rozumują jak ludzie.
Chodzi mi o to, że jeśli pies Ci zaufa i zbudujecie relację, to jego wypoczynek
  • Odpowiedz