Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam taki pomysł, może głupi może mondry nie wiem.

Chce iść na studia. Byłem już kiedyś na studiach. Było fajnie, skończyłem i jestem niby inżynierem (Mech. I bud. Maszyn). Chciałbym sobie zrobić drugi stopień niestacjonarne z budownictwa. Chyba tak się da nie?

No ale mam pytanie, do osób które studiowały zaocznie. Jest #!$%@?? Czy jak płacisz hajs i masz pół mózgu to przejdziesz bezboleśnie?

Najbliżej mi do #politechnikapoznanska bo tam robiłem pierwszy stopień, mam jakichś znajomych w #poznan no i chciałbym tam. Ale może lepiej jakaś prywatna uczelnia żeby bezboleśnie to przejść?

#studia #studbaza #kiciochpyta
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dasistfubar: no właśnie przed chwilą trafiłem na to, i dlatego napisałem zapytanie do rekrutacji na PP żeby się wypowiedzieli jak to wygląda u nich.

Na plus jest to, że obecnie się pozmieniały trochę wydziały na PP, i kierunek który studiowałem 3 lata temu, aktualnie jest na tym samym wydziale co budownictwo więc może uznają, że pokrewny
@Powuyo: w dużym uproszczeniu i skrócie:
- robisz studia mgr, najlepiej zaoczne, do tego praca na budowie - uczysz się co i jak
- po studiach, jesli masz inż mgr, to musisz mieć potwierdzone 2 lata doświadczenia pracy na budowie - praktyki
- składasz papiery do izby m.in.: hajs za egzamin, papiery z praktyki, potwierdzenie wykształcenia
- co pół roku są sesje egzaminacyjne, gdzie masz egzamin pismny z zakresy prawa budowlanego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dasistfubar: dzięki :D nie wygląda to tak źle.

Z tym że z tymi dwoma latami praktyki na budowie, nie jest tak, że jeden rok w biurze drugi na budowie?

No bo z praktyką w biurze projektowym nie mam problemu. A z praktyką na budowie... No w sumie #!$%@? bo też nie mam problemu xd. Myślę, że powiatowy deweloper styknie
@padobar: @Powuyo: nie sądzę, żeby uznali - miałeś geometrię wykreślną, geologię, fundamentowanie, geodezję, konstrukcje metalowe, betonowe, zespolone, dynamikę konstrukcji, zaawansowaną mechanikę budowli itp? na starcie rekrutacji jeszcze jest test do napisania, gdzie co prawda mozna się nauczyć odpowiedzi, ale cięzko widzę tworzenie projektów z powyższych przedmiotów o tak, wchodząc od razu na drugi stopień.

Kolejna kwestia: wiele osób po budownictwie jednak zmieniło by najchętniej pracę na coś mniej nerwowego, mniej
@Powuyo: I jeszcze jedno: jak masz/znajdziesz ekipę do studiowania: będzie nawet spoko. Mi czasem aż mi żal było 30-40letnich studentow wysłanych przez pracodawców na studia: często siedzieli osamotnieni, pewnie bez dostępu do notatek/dysków, nie mieli najświeższych informacji, i tego co wykładowcy wymagają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dasistfubar: no poczekam czy rekrutacja@put.poznan.pl mi odpisze w ogóle.

Zapytałem czy mogę, i czy jest wymagane uzupełnienie różnic programowych. Jeżeli będę mógł to spróbuję, to niewiele kosztuje bo pewnie parę stówek opłaty rekrutacyjnej i ew. Wycieczka na rozmowę wstępna.
@Powuyo: na PP nie ma zbyt wiele (a może nawet prawie nic) o konstrukcjach drewnianych. Może wybierz uczelnię, gdzie studiowanie przyda Ci się w karierze?