Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Mam pytanie odnośnie zasad wlotu do #uk #anglia . Mianowicie, moja mama mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii. Jest osobą zaszczepioną dwoma dawkami, posiada paszport covidowy na którym wleciała do Polski. Za kilka dni wraca do Anglii, i tu moje pytanie. Jaki test powinna zrobić przed lotem na lotnisku w #modlin ? Kiedy powinna wypełnić formularz lokacyjny, oraz jaki #test powinienem jej zamówić do UK np. dziś, aby po drugim dniu przylotu mogła je zrobić? Wybaczcie natłok pytań, ale nie mieszkam w Anglii i kompletnie nie wiem jak się za to zabrać ;)
Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś osoba, która w ostatnich dniach leciała do UK z paszportem covidowym i ominięciem #kwarantanna .
Z góry dziękuję za wszelakie informację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koronawirus #coronavirus #podroze
  • 20
@czuczer: Pierwszy raz podczas pandemii jest w Polsce, starsza kobieta a tam co chwila coś zmieniają jeśli chodzi o restrykcje wjazdu i trójkolorowe strefy zagrożenia. Dlatego zależałoby mi, aby ktoś kto był ostatnio w Angli, mógł mi podpowiedzieć co jej zorganizować tak, żeby nie musiała się o nic martwić ;)
@IJustWannaDie Wherever you’ve been, you’ll have to:

fill in a form on GOV.UK with details of where you’ll stay in the UK
get tested for coronavirus in the 3 days before you start your journey to the UK - children under 11 years old don’t need to take a test
book at least 1 coronavirus test to take after you arrive - children under 5 years old don’t need to take a
@IJustWannaDie: na stronie polskiej gov są aktualne informacje. Jak ja leciałam (nie do uk) to jeśli ktoś był zaszczepiony to nie trzeba było testów i starczał tylko certyfikat szczepienia, no ale UK może mieć inne zasady. Test antygenowy zrobi w 15 minut więc nie wydaje mi się, że musisz jej jakoś wcześniej zamawiać. Na lotniskach też można robić testy.
@little_muffin: Z tego co teraz czytam, to wymagany jest test 3 dni przed wylotem do UK ( i się zastanawiam, czy może być ten zrobiony na lotnisku powiedzmy 3 godziny przed wylotem), no i osoby podwójnie zaszczepione mogą być zwolnione z angielskiej kwarantanny, jeśli przedstawi się test na 2 dzień pobytu w UK. Właśnie szukam jakiejś firmy, aby już dziś wysłać go mamie do miejsca zamieszkania w Anglii ;) ale wiesz,
@IJustWannaDie: Widzę że wykop pomocny jak zawsze.
Lecąc do Polski : testu nie potrzebuje, wypełnia formularz lokalizacyjny online, na lotnisku pokazuje potwierdzenie że zaszczepiona(aplikacja nhsu) co zwalnia ja z kwarantanny.
Wracając do uk : test przed wylotem może być antygen, wypełnia passenger locator form(48h przed), jeśli w pełni zaszczepiona przez brytyjską służbę zdrowia to nie ma kwarantanny i potrzebuje kupić tylko jeden test który zrobi drugiego dnia po przylocie(dzień lądowania to
@Euthymol pozwól, że się podepnę, bo jesteś chyba najbardziej poinformowaną osobą na tagu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Test na drugi dzień - czy mogę zrobić to w dzień przylotu? Rządowa strona mówi "you must book and take a COVID-19 travel test on or before day 2 after you arrive (the day you arrive is day 0)", czyli skoro before day 2, to zakładam, że mogę zrobić od razu
@IJustWannaDie: tu masz day 2 test za £35 z wysyłką, nie ma co przepłacać
https://www.expert-medicals.co.uk/products/fully-vaccinated-amber-arrivals-day-2-test-kit-home-kit

i się zastanawiam, czy może być ten zrobiony na lotnisku powiedzmy 3 godziny przed wylotem

może być nawet pół godziny przed lotem o ile się wyrobisz z odprawą, jedyne miejsce gdzie to sprawdzają to okienko check-in twojej linii lotniczej, locator form też tylko tam pokazujesz