Wpis z mikrobloga

Mam #!$%@?ą akcję. Od mniej-więcej miesiąca co kilka dni dostaję jakiś telefon z nieznanych numerów (za każdym razem z innego), gdzie osoba po drugiej stronie mówi, że oddzwania, bo ma ode mnie nieodebrane połączenie. Jedna z nich przysłała mi nawet screenshota ze swojego telefonu - faktycznie widać tam było mój numer. Innym razem dostałem standardowego SMS "Numer podany jako nadawca zakończył już rozmowę...".

Dzwoniłem do T-Mobile, w billingu nie ma żadnych połączeń pod te numery. Jedyne czego się dowiedziałem to to, że takie błędy czasami zdarzają się po stronie operatorów. Ale ja w ciągu ostatnich 5 dni miałem 3 takie przypadki, a w lipcu już 7. Ciągle czekam na jakąś odpowiedź na złożoną reklamację, ale nie nastawiam się na nic konkretnego.

Już zaczynam łapać schizę, że ktoś spoofuje mój numer, żeby wyłudzać pieniądze robiąc ze mnie słupa. Ja sam używam tego numeru od ponad 15 lat i nie ma opcji, żebym go zmienił.

Spotkaliście się kiedyś z czymś podobnym?

#tmobile #telefony #bezpieczenstwo ##!$%@?
Taguję też @ZaufanaTrzeciaStrona i @niebezpiecznik-pl
  • 28
  • Odpowiedz
@trawoolta: wiec nie doszukiwałbym się problemu po Twojej stronie. Gdyby to była kwestia telefonu, to miałbyś te połączenia w historii.
Ktoś pewnie spoofuje Twój numer, podobnie jak wcześniej mój.
  • Odpowiedz
@sowiq: @trawoolta: cześć chłopaki, mam ten sam problem.
Wczoraj dostałem dwa telefony typu "oddzwaniam", gdzie nigdzie nie dzwoniłem. A, i między nimi wiadomość sieciową "Numer, z którym próbowałeś się połączyć [x] jest już dostępny". ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak u Was? Wyjaśniło się coś? A może już sytuacja się uspokoiła? Nigdy nie korzystałem z czegoś takiego jak "CarPlay". Wczoraj zgłosiłem już to u operatora i byłem
  • Odpowiedz
@Spake: u mnie jak wyżej - po około 2 miesiącach problem ustał samoczynnie. Niestety T-Mobile nie było w ogóle pomocne - obiecali sprawdzić to po swojej stronie, a finalnie się wypięli.
  • Odpowiedz
@Spake: U mnie lipa. Tmobile zlał mnie ciepłym moczem. Napisali ze ktoś podszywa się z poza sieci. Zmieniłem numer po 23 latach i od razu zmieniłem na play. Niestety płace dwa abonamenty. Zdecydowałem się jak dostałem SMSy ze osoby wykorzystujące numer próbują oszukiwać ludzi na jakieś akcje Orlenu itp. Także wolałem nie ryzykować.
  • Odpowiedz
@trawoolta: odkopię temat, bo miałem podobną sytuację i znalazłem rozwiązanie. Okazało się że numer telefonu, z którego kiedyś korzystałem dorywczo miał ustawione przekierowanie na mój obecny numer (celowo). Przestałem korzystać z tego numeru jakiś czas temu, dostała go inna osoba, ale przekierowanie zostało!!.
Teraz ta osoba X dzwoni do ludzi, a jak oni oddzwaniają to trafiają na mój obecny numer.
  • Odpowiedz