Wpis z mikrobloga

Byłem raz na ściance boulderingowej w zwykłych trampkach i na tyle mi się spodobało że zamierzam kupić pierwsze buty, nie mam zamiaru wydawać fortuny i kupuje najtańsze buty w decathlonie zastanawiam się nad rozmiarem, bo mój normalny rozmiar to 43, ale słyszałem różne opinie co do rozmiaru butów, albo jeden, nawet dwa rozmiary mniejsze bo lepsze we wspinaczce albo ten sam rozmiar żeby było w miarę wygodnie. Jakies rady od bardziej doświadczonych Mirasów wspinaczy
#bouldering
  • 5
@RamzesXIII: Kup to co uwazasz, buty na panelu i tak szybko sie zuzywaja, nie majac porownania miedzy butami i tak nie poczujesz wielkiej roznicy miedzy butami za 100 czy 500. A co do rozmiaru to tak zebys nie cierpial za bardzo. W teorii czym mniejsze tym lepsze, ale to ze buty beda w pip niewygodne moze Cie zniechecic. Lepiej tez zawsze wziac troche mniejsze bo czym buty mniej oblane guma tym
Dużo ludzi jako pierwsze buty kupuje La Sportiva Tarantula (na rzep). Mój kolega w nich zaczynał i bardzo je chwalił na start. Alternatywa to Ocun Strike. Simondy to też dobre buty na start, ale cieszą się słabą sławą wśród wspinaczy, pewnie dlatego, że od razu widać, że wspinają się w nich leszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast tak jak przedmówca powiedział - pierwsze buty nie starczają na długo