Wpis z mikrobloga

Wrzucam dziś jeszcze jedno foto dla rozruszania tagu. Powiem Wam, że decyzja o zakupie kotka była jedną z lepszych w moim życiu. Posiadanie pupila w postaci kota było moim marzeniem, a nigdy nie mogłam go mieć. Wszyscy mi odradzali, bo "to obowiązek", "koty śmierdzą" (nieprawda), "za duży wydatek" ale nie żałuję, Charlie jest wspaniałym kotkiem i bardzo go kocham.
#charliethecat (zapraszam do obserwowania) #dailycat #pokazkota #koty #smiesznypiesek
Pobierz PrzegrywNaZawsze - Wrzucam dziś jeszcze jedno foto dla rozruszania tagu. Powiem Wam, ...
źródło: comment_16272431490DC7lBalHWcK8h9L9NO5SM.jpg
  • 13
@PrzegrywNaZawsze ile Cię wynosi utrzymanie?

Ja ostatnio zaliczyłem 14 miesieczny koszt utrzymania identycznego brytola i mi wyszło 3,3k za całość. Nie liczę w tym kosztu kota i tego jak mu na początku wołowinę kupowałem bo nie podchodziły mu puszki
@m76859 Moj brytol od ponad roku dostaje Eden. 80 gram dziennie robi robote plus okolo 30 gram dziennie innych "smieci" w postaci mokrego sheba zeby mu za dobrze nie bylo. Moge podpytac jakim cudem wydales ponad 3k w rok na opieke nad kotem?
@Konkol Jest takie stare chyba polskie powiedzenie - jestes tym co jesz. Nie wydaje mi sie by holistic food bylo tym czego kot jesc nie powinien, 85% miesa a reszta ziola i witaminy. Pozdrawiam i zdrowia kotu zycze ( ͡º ͜ʖ͡º)
holistic food


@popis_dextera: a na jakiej podstawie tak ci się wydaje? Koty nie przyjmują za wiele wody tak same od siebie, wszystkie ofiary jakie one jedzą są "mokre" i karma mokra/barf jest najlepsza dla kota. Nie dość, że przepłacasz grubo za karmę to karmisz go byle czym tak naprawdę. Powodzenia w leczeniu kota chorego na nerki potem, bo ja już jestem po takim doświadczeniu i nie polecam
@popis_dextera kot je wyłącznie karmy premium mokre- od suchej kotu siadają nerki bo za mało wody kot pije (kot nie czuje pragnienia i większość wody pochłania z jedzenia), do tego żwir, drapak, zabawki, kuweta, pasty odlaczajace, smaczki, koszty szczepienia, weta(kot nie toleruje zboża, żeby to wyszło to też na badania poszło z 3-4 stówki).

Myślę że główny koszt to ta mokra, kot żre ok 350g karmy dziennie, gdzie kilogram dajmy kosztuje średnio