Wpis z mikrobloga

Jak odejść z pracy? Mam jedną, ale od razu szukam drugiej, lepszej, ale jak bym ją dostał to bym nie wiedział jak odejść z tej obecnej XD
#pracbaza #pytanie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vvvariacik: Drukujesz wypowiedzenie
Uzupełniasz je o swoje dane i datę
Zanosisz do kierownika/szefa/prezesa/kogoś komu podlegasz
Dogadujesz się o okres wypowiedzenia (Albo z dniem dzisiejszym)
Odszedłeś z pracy
  • Odpowiedz
@vvvariacik: Formalnie to jest proste: idziesz do osoby za to odpowiedzialnej i mówisz, że chcesz odejść, pytasz, czy składać wypowiedzenie, czy za porozumieniem stron możecie się dogadać, by nie obowiązywał okres wypowiedzenia. Natomiast emocjonalnie to może być trudne pójść np. do szefa i powiedzieć, że odchodzisz. Stres, być może nieuzasadnione poczucie winy, świadomość, że będą Cię przekonywać itd. Ale pamiętaj, że to jest Twoje prawo i jakieś negatywne emocje z
  • Odpowiedz
@vvvariacik: pamiętaj, że okres wypowiedzenia liczy się od ostatniej soboty miesiąca przy umowach dłuższych niż pół roku, więc ten tydzień jest najlepszy na złożenie wypowiedzenia dla najkrótszego okresu
  • Odpowiedz
@J4meS: @Iskaryota: @lunaexoriens:
Skojarzyła mi się jeszcze jedna rzecz: odchodząc, na okresie wypowiedzenia, mogę wziąć urlop? W sumie dopiero zaczynam, to nawet nie wiem czy mi przysługuje. Taki urlop jest jakby jeden dla mnie, czyli jakbym go wziął u jednego pracodawcy to potem nie mógłbym wziąć u drugiego, a jakbym nie wziął to on by mi przeszedł na nową pracę?
  • Odpowiedz
@vvvariacik: Urlop przypada na umowę, czyli zanim odejdziesz musisz wykorzystać ten urlop albo Ci go wyplacą. Na miesiąc masz ok. 1.6(?) dnia urlopu. Np. Masz tydzień wypowiedzenia, dwa dni urlopu to w środę idziesz ostatni dzień lub do końca i Ci wyplacają.

Jak pójdziesz do nowej pracy to urlop naliczany jest od nowa
  • Odpowiedz