Wpis z mikrobloga

Pograłem już kilka dni i gra może ma potencjał, ale jest w niej kilka idiotycznie zaprojektowanych mechanik, które odpychają strasznie:

1. Krytyczne ciosy, no kto wpadł na pomysł by aktywowało się to automatycznie i jednocześnie postać mogła być atakowana przez potwora, niesamowicie irytuje mnie gdy wykonuje krytyka a w tym czasie potwór mnie atakuje i nie mam szans tego zablokować

2. Perfekcyjne parowanie według mnie powinno niwelować obrażenia do 0 bo skoro człowiek nauczył się odpowiedniego timingu to powinien być za to nagradzany

3. Oleje/eliksiry/petardy ja rozumiem, że to gra f2p i musi na siebie zarabiać, ale takie wymuszanie na graczu by płacił albo czekał godziny by móc pokonać potwora z jedną czaszką jest słabe. Zważając na fakt, że jest jeszcze drzewko skilli, ale wątpię by miało to na tyle wielki wpływ na gameplay by rezygnować z powyższych

4. Losowanie obszaru zadań, nosz #!$%@? mać nadal nie wykonałem zadania z koniem bo już kilka razy losowało mi miejsce gdzie a) jest czyjaś posesja b) to mega zarośnięty obszar gdzie nie ma szans wejść c) na środku jeziora...d) w pobliżu autostrady.

5. Serio nawet nie dać graczowi podstawowego srebrnego miecza tylko wymuszać płacenie albo farmienie kilka dni by móc go kupić? Co to za wiedźmin bez srebrnego miecza gdzie większość potworów go wymaga tak samo jak używania powyższych eliksirów by olejów na durnego alghoula...

Wolałbym zapłacić z 30 40 zł za pełna wersje gry i móc wszystko robić jak człowiek a nie jak zwierzę czekać kilka godzin czy farmić na podstawowy ekwipunek

#monsterslayer
  • 7
  • Odpowiedz
1 mogło być to lepiej pomyślane
2 perfekcyjne parowanie daje dużą nagrodę, potem odbija nawet obrażenia
3 zapas eliksirów możesz sobie przygotować, masz na to cały dzień, eliksirów myślisz używać zwykłe te najsłabsze wystarczają
4 nie miałem z tym ani jednego problemu
5 nie dostajesz podstawowego miecza srebrnego tylko od razu lepszy za złoto, potwory podatne na srebro łatwo pokonać używając petardy z opiłkami srebra
6 przecież możesz zapłacić 24 PLN i przestać być malkontentem i Polakiem robakiem, dostajesz miecz zapas eliksirów i petard, zabijesz sporo potwór nawet z brakiem umiejętności.
  • Odpowiedz
@Cernold te 24 zl to podstawowy zestaw do czasu aż nie dodadzą lepszych potworów, ekwipunku etc. Z tego co słyszałem gra jest soft launchem i szczerze mówiąc w tej formie nie wróże jej sukcesu. Ale wiesz eliksiry i petardy zajmują i tak już mega ograniczone miejsce w eq. Może i później obrażenia są odbijane, lecz masa osób do tego momentu nie dojdzie gdyż się sfrustrują tym co jest i odejdą
  • Odpowiedz
jednocześnie postać mogła być atakowana przez potwora, niesamowicie irytuje mnie gdy wykonuje kryty


@Gandalf_Rudy: Jak jesteś daleko od punktu gdzie jest quest to w dzienniku masz aktywny przycisk relocate - możezsz zmienić punkt docelowy.
  • Odpowiedz