Wpis z mikrobloga

Cześć agro mirki. Nadeszły żniwa, a z nimi dużo pracy i taka robota mi wskoczyła. Jakie są u was stawki godzinowe dla pracownika na ciągniku? Prace jakie wykonuje to transport, wożenie gnojowicy, uprawa ściernisko itp, w sumie wszystkiego po trochu. To moje dorywcze zajecie ale kolega chciał mi dać poniżej 20 zł/h mi się wydaje ze to słabo na taka odpowiedzialna prace bo maszyny nie są małe, moja propozycja to 25 zł. Jak w waszych stronach to wyglada?
#rolnictwo #pracbaza #zarobki
  • 15
  • Odpowiedz
@kiszczak Nie, to nie jest sporo a wystarczająco. Oczywiście jeśli jesteś operatorem z głową. Ciągnik to nie samochód za 20-30k i jeżeli chcesz mieć pewność że będzie jeżdżone z głową to trzeba dobrego operatora, a taki swoje musi zarobić.

@gospodar Poniżej 20zl to juz moim zdaniem srednio, jeśli znajomy to powinien przynajmniej te 20zl dac
  • Odpowiedz
  • 7
@robertx: Masz racje, łódzkie. @CocoJambo14: Jestem tego samego zdania, sam wiesz ile maszyny kosztują i jakie są ew koszta napraw, a oczy trzeba mieć dookoła głowy. Praca fajna jak się lubi ale odpowiada się za sprzęt czasem za kilkaset tysięcy, dwa ze sam mam gosp i umiem się przyłożyć żeby zrobić tak jak należy. Początkowo nie chciałem zarobić mniej niż na magazynie bo to traktuje jako „fuchę” ale
  • Odpowiedz
  • 0
@siodemkaxx: Większy problem jest z tym ze np kiełbasa jakaś tam kosztuje 20 zł, świnie z 5 zł spadną na 4.5, później podniosą cenę w skupie na 4.9 zł i nagle cyk kiełbasa o 2 zł do góry bo siem nie opłaca taniej i tak każdy chłopa robi bambuko
  • Odpowiedz