Wpis z mikrobloga

Od miesiąca mam zmieniony węch i smak, zbyt wielu lekarzy miałem w lipcu żeby dokładać sobie jeszcze jeden problem, więc uznałem, że chwilę odczekam i zobaczę jak sytuacja się rozwinie, ale nic się nie zmienia.

Po wygooglowaniu 'zaburzenia smaku/węchu' wiadomo, że wyskakuje #koronawirus bo to jedyna choroba jaka teraz istnieje.
Jednak po przeczytaniu komentarzy pod jednym z artykułów okazuje się, że mam te same objawy. Mięso, a właściwie wszystko pochodzenia zwierzecęgo ma okropny, wyrazisty, nadpsuty smak. Zapach też kompletnie mi się zmienił.

#covid19 miałem pod koniec lutego tego roku, brak smaku i węchu, który wrócił po ok. 2 miesiącach, czyli jakoś kwiecień/maj, ale oba zmysły były słabsze w porównaniu do stanu przed covidem, no i teraz od miesiąca zmiana smaku i węchu.

Ktoś z was ma/miał podobnie?

#medycyna
sebastian-ka-735 - Od miesiąca mam zmieniony węch i smak, zbyt wielu lekarzy miałem w...

źródło: comment_16271643846ZJuL4PIOkGvydWmTx1con.jpg

Pobierz
  • 6
Po wygooglowaniu 'zaburzenia smaku/węchu' wiadomo, że wyskakuje #koronawirus bo to jedyna choroba jaka teraz istnieje.

#covid19 miałem pod koniec lutego tego roku, brak smaku i węchu, który wrócił po ok. 2 miesiącach, czyli jakoś kwiecień/maj


@sebastian-ka-735: skoro miałeś nie tak dawno covid, a jedną z głównych konsekwencji i powikłań jest osłabienie/zmiany węchu i smaku to...
Ja miałem na wigilię brak smaku i wechu. Utrzymało się do ok 3-4 tygodni.
Potem miałem słabszy węch i smaki pomieszane - to co miało miętę smakowało jak jakieś takie fajki, jajka jakby były z jakąś nafta, a zapach szamba. Jak wchodziłem do sklepu i były gotowe kanapki z jajkiem to od razu było to wyczuwalne przez ten tragiczny zapach :/ ustabilizowało się na przełomie maj-czerwiec
@grim-jack: Tym postem nie szukam diagnozy tylko osób, które mają lub miały podobne objawy i podzielą się swoim doświadczeniem, ile to trwało itp.


@sebastian-ka-735: Skoro goglowales to na pewno trafiłeś na przyczynę czyli brak jakich pierwiastków i witamin sprawia że występują zaburzenia węchu i smaku. Robisz morfologię ukierunkowaną właśnie na to i masz odpowiedź na swoje pytanie. Skoro żaden lekarz ci nie pomógł to nawet jak im dasz wyniki to
@sebastian-ka-735: Mam to samo, po covidzie straciłem węch i smak na 3 tygodnie, ale było to aż w październiku, później było spoko ale od miesiąca po drugiej dawce pfizera węch mi się zmienił, dziwne uczucie, wędlina, mięso, mocz, pot wszystko pachnie podobnie, nie jestem w stanie określić co to za zapach ale jedynie do czego mogę porównać to zepsute mięsto. Byłeś z tym gdzieś?