Wpis z mikrobloga

#porannerozkminy #wojna #rosja Tak sobie wczoraj mijałem w drodze powrotnej z Mazur #ostroleka i rozmyślałem na temat #!$%@? miliarda złotych na budowę niedokończonej #elektrownia
Tak trochę w kontekście rozpoczynających się kacapskich manewrów #zapad2021 pomyślałem sobie, że w ogóle budowa takiego obiektu po wschodniej stronie Wisły, a tak blisko Przesmyku Suwalskiego w szczególności jest głupotą ze strategicznego punktu widzenia.
Nie bez powodu nawet Niemcy nie stawiają tu (na wschodzie) swoich montowni samochodów, czy czegokolwiek, bo przecież w przypadku jakiegkolwiek konfliktu zbrojnego, to pierwsze idzie do #!$%@? i nawet nie ma tego specjalnie jak bronić w obliczu bliskości granicy rosyjskiej i białoruskiej, bo to wszystko jest w zasięgu ostrzału rakiet Iskander, które dosięgają celu w ciągu 2-3 minut od wystrzelenia.
  • 1
@dominowiak:
Analiza sensu budowy pod kątem wojny jest nonsensem. Rakiety strategiczne i taktyczne mają w zasięgu całą Polskę.

Budowa Ostrołęki dlatego jest niedokończona, bo fundacja o szemranych korzeniach i jacyś prawnicy zatrzymali tę budową poprzez wyrok sądu. Niedouczeni prawnicy nie umieli w fizykę i nie rozumieją, że nie tylko węgiel ale i gaz (importowany z Rosji) też emituje CO2. Nie dość, że pozbywamy się bezpieczeństwa energetycznego na rzecz zwiększania importu z