Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie pompę używaną na allegro, gościu mówił że posłużyła mu do generalnie do przepompowania jakiegoś małego jeziorka czy coś i generalnie prawie nówka ( ͡º ͜ʖ͡º)
żadna okazja około 10-15% mniej niż w sklepie. Zaznaczyłem że będę tego używał w całkiem innym miejscu i za jakiś czas, okazało się że pompa nie chce zapalić, przyczyną był zapchany gaźnik, ale pompa nie pompowała wody no to próbowałem się skontaktować telefonicznie, zostawiłem nawet sms i założyłem spór na #allegro po 2tyg miałem kase na koncie gdyż nie było z nim kontaktu. Wczoraj dostaje takiego sms i nie wiem czy mam zostawić otwarte drzwi dla antyterrorystów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mirki poratujcie dobrą radą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Standardowo możemy wspólnie wybrać co mu mam odpisać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#oszukujo #januszebiznesu #heheszki #policja
mikserq21 - Kupiłem sobie pompę używaną na allegro, gościu mówił że posłużyła mu do g...

źródło: comment_1627027172UaJ9koB9ufs2YqPMV9EBJH.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
@mikserq21: W takim razie nie miała miejsca reklamacja. Warunkiem rozpoczęcia biegu reklamacji jest określenie żądań (piszę ogólnie), próbuję zrozumieć sytuację. Czyli wychodzi na to, że Allegro nie mając podstawy prawnej uznało to za reklamację i przeniosło wierzytelność z ciebie na siebie, tobie oddając pieniądze. To proklienckie rozwiązanie, ale ma ciemną stronę, którą pokazuje ta sytuacja. Na miejscu gościa też bym się wkurzył, ale ty możesz być spokojny, bo w tej sytuacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@Setral: I tak i nie, kupujesz sprawny, chcesz dostać sprawny, a że gość nie odbierał telefonów, smsów i maili to jego problem. Śmierdzi cyganem cwaniakiem.
  • Odpowiedz
@FeelLikeAeroplane186cm: wiedziałem że będzie mi coś takiego prędzej czy później potrzebne do jednorazowej roboty i akurat przy przeglądaniu wpadło w oko, to jakiś model z obi tam wart 800 z haczykiem a ja dałem 500, nie liczyłem % bo ten wpis powstawał jeszcze na lekkim wk*rwie
  • Odpowiedz
@mikserq21: Niech debil zacznie straszenie o przeczytanie przepisów o przywłaszczenie mienia. Żeby do niego doszło musiałbyś tą pompę przejąć od początku z intencją jej przywłaszczenia co przy zakupie przez Allegro jest absurdem bo wymagałoby przyjęcia, że wiedziałeś, że koleś oleje dyskusje i dostaniesz zwrot.

Właściwie to nie musisz mu jej zwracać i gówno może Ci zrobić poza ewentualną sprawą cywilną którą już widzę jak taki matoł wytacza.
  • Odpowiedz