Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamilek98PL: mem mówi raczej o jakieś przewlekłej depresji która nie chce odejść (a przynajmniej tak to zrozumiałem). Raczej w trakcie choroby trudno jest wyjść ze strefy komfortu i pozbyć się prostych poprawiaczy humoru jak fastfoody czy używki bo możliwe że tylko to w miarę trzyma cię jeszcze przy zdrowych myślach. Mi lekarz odradzał rzucanie palenia w trakcie terapii bo nie na tym powinniśmy się skupiać w trakcie leczenia. Wiadomo, że
  • Odpowiedz
@RafiRK: A to wiem czytałem o tym. Aczkolwiek śmierć ojca może chyba uaktywnić ten czynnik genetyczny. Chociaż dziwne byłoby zachorowanie na depresje po śmierci ojca. Chyba ,że jeszcze dorastasz albo miałeś zaburzoną rodzinę.
  • Odpowiedz
@dzwiedz3000:

Różnica jest taka, że mocna choroba nie zniknie gdy zaczniemy biegać czy zmienimy dietę. Zimny prysznic rano nie sprawi nagle, że będziemy postrzegać świat w inny sposób, znikną fobie społeczne i lęki dnia codziennego.


Zniknąć nie zniknie, ale może poprawić samopoczucie. Chlanie, palenie zioła i śmieciowe żarcie, brak ruchu na pewno pogarszają zdrowie psychiczne i fizyczne.
  • Odpowiedz
@LubiePieski: @Negatyvv: Dokładnie. Człowiek zaczyna od jakiejś bzdury, a z czasem wpada w błędne koło sztucznego samozadowalania się. Pociesza się sprawdzonymi metodami, ale one coraz mniej wystarczają więc szuka nowych metod - i tak popada w coraz większe gówno. Myślę, że ludzie spod tagu #nofapchallenge mogliby o tym pisać eseje. Zatem wymienione na obrazku rzeczy są zarówno skutkami jak i objawami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hansschrodinger: oczywiście że tak. Nie usprawiedliwiam w żaden sposób takiego stylu życia ale na takie rzeczy mogą zwracać uwagę osoby zdrowe psychicznie. Zdrowa dieta i ćwiczenia to mniejsze zmęczenie, mniej chorób, zdrowszy sen. To dużo da ale nie uratuje naszej głowy. Chce po prostu zwrócić uwagę na to, że często osoby z depresją myślą przez takie memy, że wszystko będzie dobrze tylko muszę zmienić dietę i mniej walić konia będąc
  • Odpowiedz
@LubiePieski: a otóż nie do konca mój drogi bo nadużwanie gorzały czy trawska, zreszta ogolnie substancji psychoaktywnych zwiększa ryzyko depresji czy stanó depresyjnych, TRyb życia również ma na to wpływ
  • Odpowiedz
@Kosmox30: Brakuje na tym obrazku jeszcze informacji o tym, jak każdy nagle ma depresję i tłumaczy innym czemu nie wiedzą jak to jest gdyż tylko on, jako jedyny, unikalny człowiek ma tą najgorszą, kliniczną odmianę którą tylko lekami można zwalczyć leżąc przed TV z czipersami.
  • Odpowiedz