Wpis z mikrobloga

Odstawiam #finasteryd po 3 miesiącach stosowania ze względu na skutki uboczne. U mnie zaczęła się ginekomastia pojawiać i na 90% jest to efekt brania fina 0,5 mg/dzień.
Całe szczęście trafiłem na dobrego dermatologa i od razu poleciła mi fina stosować zewnętrznie. Efektywność prawdopodobnie mniejsza a szansa na uboki o wiele mniejsza. Włosy rzeczywiście wypadają dużo mniej wiec chyba pora wejść na również na #minoxidil

#zakola #lysienie #wlosy
  • 27
  • Odpowiedz
@feegloo: Dzięki, wezmę to pod uwagę. Nie wiesz czy w badaniach był fin rozpuszczony w wodzie? Nie wiem czy trzymać się tego do mi dermatolog napisała czyli 5 mg/70 ml wody i stosować 1x dziennie 1 ml, czy inna dawka a może rozpuszczona w czymś innym?
  • Odpowiedz
@JuanAntonioGonzalo: fina możesz rozpuścić nawet w minoxidilu, musiałbyś poczytać ten link co podesłałem w czym rozpuszczali, to raczej nie ma znaczenia

Generalnie robisz tak: określasz ile mililitrów potrzebujesz żeby pokryć łysiejący obszar. Np. w przypadku minoxidilu (Alocutan Forte) 1ml = 6 psiknięć pompką

I pod te 1ml dobierasz ilość finasterydu. Jeśli potrzebujesz 2ml, to stężenie musi być 2x mniejsze.

Ja sam wejdę na to stężenie 0,025% / 1ml , na razie
  • Odpowiedz
@JuanAntonioGonzalo: czytając o łysieniu trafiłem na fajną grafikę, jestem zaskoczony więc wrzucam, może się komuś przyda

Mianowicie łykanie 1mg fina obniża DHT w skórze o ... 50% (wcześniej byłem przekonany, że 75%, tak jak we krwi)

Tak samo w skórze obniża DHT finasteryd zewnętrzny, w tym stężeniu co podałem (0,025% / 1ml), natomiast we krwi obniża o 25%, czyli 3x mniej niż łykany - co daje realne szanse na mniejsze efekty
feegloo - @JuanAntonioGonzalo: czytając o łysieniu trafiłem na fajną grafikę, jestem ...

źródło: comment_1627407291kLc4mvW5VvVIt8zO4Rwnpw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz