Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Rodzice chcą mi dołożyć hajs na mieszkanie (a w zasadzie dołożyć 50k do wkładu własnego). Niby fajnie, ale mam z tym kilka problemów:

1. Bardzo dobrze zarabiam jak na swój wiek (27lvl/10k netto w tym słynnym IT, klepacz testów), więc to nie jest tak, że nigdy na ten wkład własny nie uzbieram.
2. Całe dzieciństwo żyliśmy dość skromnie, rodzice odmawiali sobie wielu rzeczy żeby mnie wychować, wysłać na studia. Studia #!$%@?łem, ale myślą że skończyłem. Nie radzę sobie źle w życiu, ale trochę czuję że to nie byłoby fair. W tym roku pierwszy raz odkąd nas wychowali jadą na wakacje, z powodów małej ilości pieniędzy zawsze były jakieś problemy w domu - czułbym się źle biorąc te pieniądze. Ale nalegają, że dadzą mi te pieniądze. To też nie jest tak, że zbierali je przez te wszystkie lata - ojciec dostał akcje firmy w której pracuje i odłożył część na mnie i siostrę.
3. Chyba to już ten czas, że o wiele bardziej doceniam pomoc życiową rodziców, niż ich wsparcie finansowe. Ojciec zna się na elektryce - wolałbym, żeby pomógł mi z ewentualnym remontem instalacji czy jakimiś innymi drobnymi pracami. A mama mogłaby pomóc z wystrojem, ma fajne pomysły i wiele z nich trafia w mój minimalistyczny gust.

Z drugiej strony w obliczu wspaniałego tworu jakim jest rynek nieruchomości w Polsce, takie pieniądze pozwoliłyby mi szybciej uporać się z kredytem lub miałbym środki na lepszą realizację remontu. Bo nie ma co ukrywać - prędzej nam dupy pękną niż ta bańka, o której czasami można tu poczytać.

Co począć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f96b262eb63b000a8e64c9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 3
AzjatyckiSeba: Pracujesz w IT i nie potrafisz wygulać odpowiedzi? Przecież takie tematy pojawiają się co chwilę na #anonimowemirkowyznania i innych stronach. Po co piszesz o tym ile zarabiasz? 10k czego? Powietrza? Brutto czy netto? Jak tak bardzo opisujesz życie to pisz szczegóły i konkrety. 50k to dużo czy mało w perspektywie np. roku? Jakie miasto, jaka zabudowa? Widzisz ile pominąłeś.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua